14. srpen 2020

Špatně snáším teploty kolem třicítky a výše, takže v současné době přežívám jen tehdy, pokud všechny fyzické aktivity omezím na nezbytné minimum. Nepracuje mi ani mozek. V práci se musím pekelně soustředit, abych měla v kase tu správnou sumu peněz a protože lidi nakupují fakt hodně, tak mám v pokladně každý den slušný balík. Uzávěrku objednaného článku mám 30.8. a nemám ani čárku a navíc ani představu, o čem by to mělo být, o plísni na rajčatech? Tak to by asi byla docela nuda.

Uspořádala jsem první letošní ochutnávku rajčat a to cherry odrůd. Bylo potřeba vyhodnotit 11 vzorků a pro některé ochutnávače to byl veliký problém. Rajčátka prý jsou všechna tak vynikající, že je paní A. dala všechny na první nebo druhé místo. Nakonec byla nejvíce unešená z odrůdy Bolstar Baloe. Pánové opět k mému naprostému úžasu volili jako jednoznačné vítěze rajčata žlutá a to Goldkrone a Santa Orange. Vysoko se umístilo Jahodo, svoji sladkostí bodovala Sweet Girl a lehce exotickou a zajímavou chutí nadchnul Superb. Zlato, stříbro a bronz vyhodnotím až na závěr sezóny, těch ochutnávek plánuji ještě několik.

Rozhodně jsem včera prožila velmi příjemný večer a zjistila jsem, že moje vášeň pro rajčata je docela nakažlivá. Je prima, že dnes mám volno, toho lahodného merlotu jsem vypila o něco více, než bych měla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *