16. srpen 2020

Včera jsem si udělala moc hezkou sobotu. Jela jsem se kouknout do Břeclavi na Slavnosti rajčat. Mile mně překvapilo počasí, u nás byly tropy a v Břeclavi zataženo, skvělé pro akci, na které se sejde spousta lidí a je téměř k nehnutí. Já jsem dorazila mezi prvními, takže lidí tak akorát a v klidu jsem mohla zmapovat terén. Nabídku každého stánku jsem pečlivě prostudovala a utratila spoustu peněz, musela jsem ochutnat skoro všechno. Pěkný stánek měla firma MoravoSeed, ale jejich vystavená rajčata mně hodně překvapila. Nevím, čím rostliny krmí, jen to tuším, ale plody byly mnohonásobně větší než ty, které jsem schopná vypěstovat já a to si myslím, že se o svoje rajčata vzorně starám. Rubinka i Charmant vypadaly spíše jako rajčata koktejlová a žasla jsem nad krásou odrůdy Odat, příští rok musím vyzkoušet. Udělala jsem si představu o tom, jak by taková akce měla vypadat a s majiteli stánků jsem navázala přátelské vztahy. Pozvala jsem je do Velké, pokud mi podmínky dovolí, uskutečnit moje posezení s rajčaty. Rozhodnu se podle situace do konce měsíce.

Večer jsme se sešly s Konvalinkou a Mirkou při ochutnávce cherry rajčat a byl to večer velmi povedený. Jen jejich hodnocení bylo mírně zmatečné a já nad svými poznámkami budu dlouho sedět, abych se dobrala nějakých solidních výsledků. Jisté je, že vítězná trojice se skládala z odrůd Datterino, Jahodo a Superb. Mirka přivezla na ochutnávku nějaká exoticky zbarvená rajčata, ale kromě zeleného Green Tiger nás nic nezaujalo, jen jejich zvláštní vzhled.

Dnes se mi velmi těžce vstávalo na brzkou ranní směnu. Taky jsem pochopila, že slavnosti rajčat lze pořádat téměř bez rajčat a stejně dojde spousta lidí.

4 thoughts on “16. srpen 2020”

  1. Jani, mohla bys 🙏vypsat ty odrůdy cherry rajčat podle barev, které jsme včera testovaly? Na všechny si už nevzpomenu🍅…Díky🙂

  2. Tak dobře.
    Žluté byly Goldkrone a Sweet Boy, oranžové Santa Orange a Datlo, růžový byl Superb, červené – Rubinka, Mini, Bibi, Bolstar Baloe, Datterino, Jahodo, Sweet Girl. To poslední Ti myslím hodně chutnalo.

    1. Taky díky, dám ochutnat sousedce, ptala se na oranžové, tak alespoň budu vědět 😉
      Holky díky za návštěvu, bylo to fajn a bylo by dobré si to zopáknout častěji 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.