9. duben 2020

Ten rozdíl teplot mezi nocí a dnem mně docela děsí, ráno jen těsně nad nulou a já všechno rostlinstvo venku, musím pečlivěji sledovat předpovědi.

Včera byl nádherný a velmi teplý den, musela jsem Matesovi vysvětlovat, že na instalaci bazénu je ještě příliš brzy. Každý den vytahám z řeky spoustu konví vody a sleduji, jak hladina vody rychle klesá, je neuvěřitelné sucho. Voda je nádherně čistá a hemží se to v ní rybkami. Nedalo nám to, vyhrnuli jsme s klukem nohavice a šli vyzkoušet teplotu vody. Ledárna ! Totální anestezie nohou. Kdy mi mi někdo uříznul palec, tak si toho ani nevšimnu. Ale dokonale jsme se vyřádili a kupodivu nic nenamítala ani dcera. Asi byla ráda, že má chvíli klid. Doufám, že nám do rána nepoteče z nosu. Kluk byl nadšený rozhodně více, než z každodenní on-line výuky.

Na zahradě využívám okraje všech záhonků a třeba cibuli se tam může líbit. Mám zrovna kousek nevyužité netkanky a tak jsem cibuli vyrobila stan. V záhoncích mi neustále hrabou ptáci a tahají moje luxusní žížaly, cibulky by byly v ohrožení.

Do jednoho z mých paletových boxů jsem už vysadila sazenice rajčat. Loni zde rostly dýně. Půda je nádherná, má krásnou barvu, voní, je dokonale sypká a tak akorát suchá. Kořenový bal jsem sazenicím nechala úplně vyschnout a sadila jsem do jamky s vodou. Rostlinky jsou ještě hodně malé a to je veliká výhoda, dají se velmi dobře ukrýt před případným chladem. Letos zcela netradičně poroste v boxu pět sazenic oproti běžným čtyřem. Budu pro mně netypicky pěstovat na jeden výhon – snad to ustojím – a rostliny povedu směrem ven.

Vysadila jsem Brown Marmande, Monte Rosa, Purple Calabash, Rosa de Barbastro a Grosse Plate du Portugale.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *