18. duben 2020

Je ještě rané dopoledne a já už jsem stihla spoustu práce. Jsem venku od svítání, čeká na mně spousta úkolů které,  když si odškrtám, tak večer budu chodit po čtyřech. Samozřejmě, že přesazuji rajčata a dnes jsou na řadě samé skvělé odrůdy, tedy ne, že bych měla letos nějaké neskvělé, ale na tyto jsem obzvláště zvědavá. První na řadě byl King Kong. Dala jsem si velmi záležet na přípravě substrátu a všimla jsem si, že na našem špalku se zaťatou sekerou, rostou nějaké houby. Tak  jsem Kingovi něco málo nasekala do květináče. Vypadají, že by mohly být bohaté na Trichodermu, tak se s ní možná s rostlinkou podělí. Zahrabu do květináče jako pamlsek sušenou slupku od banánu.

Udělala jsem si drobnou radost a ze zahradnictví Spomyšl objednala nějaké rostlinky. Tři kanadské borůvky, jeden maliník a tomel byly vzorně zabalené a snad se všechny ujmou. Hlavně tomel s tím mívá někdy problém. Tomely budu mít tím pádem tři a snad jim bude v kolektivu dobře. Moje Nikitskaja Bordovaja si už hoví v zemi, museli jsme ji z nádoby vystříhat a nádherně raší. Budu jí dělat pomyšlení, aby opět ukázala, jak nádherné plody umí vyprodukovat. Borůvky už jsem stihla přesadit a přidala jim rhodovit, ať mají holky taky nějaké ty houbičky.

Mám radost, že se začínají zelenat fíkovníky, které byly celou zimu venku bez sebemenší ochrany a dostaly hlavně jarními mrazy hodně zabrat. Velice se tváří spokojeně v textilních květináčích a já jich mám dostatek, takže do nich přesadím všechny dorostence.

1 thought on “18. duben 2020”

  1. Znovu, znovu a ještě jednou se musím pochválit za to, že jsem nenechala všechna cherry rajčata válet bez užitku po zemi a spousta z nich je v mrazničce. Já si pak mohu za odměnu udělat skvělý oběd s takovou dokonalou chutí, jakou mi žádné rajče koupené v zimě není schopno poskytnout. Přílohou byly bezlepkové špagety. Bomba !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *