17. duben 2020

 

Ve skleníku už je situace poněkud nepřehledná a už se mi tam skoro nevejde židle k popíjení ranního kafe nebo čaje. Konzumovat tyto nápoje ve stoje na jedné noze nezvládám. Taky už začíná být během dne uvnitř pořádné horko a už několik dní mám otevřeny oboje dveře, dnes dokonce i přes noc, záměr to nebyl, spíše opomenutí.  Vyklíčily mi pouze dvě cukety a to je málo i vzhledem k mému plánu je pěstovat velmi intenzívně. Máme tuhle plodinu moc rádi, tak je ještě vyseji přímo na místo plánovaného růstu. Vyrostly ovšem tři okurkodýně či okurkomelouny, nevím, jak to mám z ruštiny přeložit, oni říkají dýně žlutým melounům. No, jsem tedy docela zvědavá na výsledek.

Celou zahradu máme zaplevelenou rostlinkami vlaštovičníku, který je sice jedovatý, ale působí jako balzám na moje játra. Stále mám špatné jaterní testy, vypadám jako notorik a přitom piju občas jen pivo. Patrně genetická chybka. Letos z něj vyrobím výluh, který je vynikající jako zbraň proti škůdcům na jahodníku.

Stále vesele vysazuji ven sazenice rajčat a pevně věřím, že budu stejně veselá taky v polovině května. Fakt už se mi je nechce přesazovat do větších květináčů a neustále míchat metráky substrátu.

Musím vymyslet, kam zasadím dýně a není to lehké, vhodné místo prostě není, i kdybych se postavila na hlavu. Někam je šoupnu a holky si vhodnou cestičku musí najít samy.

4 thoughts on “17. duben 2020”

  1. A když ještě vhodně umístím na zadní stěnu zrcadla a dokonce je vyleštím, pak vypadá ještě větší, ale je to pouhá iluze. Nezbytně nutně potřebuji něco mnohem většího. Mělo by to mít uvnitř minibar a houpací křeslo.

  2. No jak vidíš, tak tam není žádná klasická ulička a nedá se tudy vůbec projít, dostat se k některé rostlině a prohlédnout jí, zda kupříkladu nemá mšice, je docela obtížné. Velikou výhodou jsou dvoje dveře. Ale citrusy a fíkovníky půjdou za chvíli ven a bude tam vdušno a přehledno. Zůstanou jen papriky, dvě okurky, žluté melouny a středová řada rajčat. Melouny se ale nějak nemají ke klíčení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *