6. únor 2020

Tak, mám po „ptákách“ ! Všechny mé odvážné plány na to, co podniknu ve svém čtrnáctidenním rekondičním volnu, vzaly poměrně rychle za své. Jéé, mami ty máš volno, to je super, Mates potřebuje doléčit chřipku, včera večer mi byl vnuk předán. Jéé, ségra ty máš volno, máti pustí z nemocnice a je potřeba se o ni postarat, bude k nám dopravena o víkendu. Pokud máte nějaké nedoléčené příbuzné, tak mám v penzionu ještě nějaká místa volná.

Oznámila jsem svému parapetovému rostlinstvu, že v současné době musí počítat pouze s minimální péčí. Dokonce dávky naší společně oblíbené muziky budeme muset omezit, vnuk dozajista obsadí počítač. Speciálně paprikám se hodně líbí Madona a Adele. Loni jsem vysévala některá rajčata do kostek Root Riot a některá semena nevzešla. Vyschlé kostky jsem nedávno objevila a vysela do nich papriky. Vyjma odrůdy Hamík vyklíčilo vše, to mně docela rozladilo, chtěla jsem právě plody této papriky nacpat sýrem a pokusit se o výrobu přesně takové lahůdky, jakou prodáváme u nás. Hamíka vyseji znovu.

Ostatní rostliny paprik si vedou skvěle a spousta už má poupata, která však pečlivě odstraňuji. Rostlinám jsem do substrátu začala přidávat dřevěné uhlíky z krbu. Tyto kousky mají obrovskou absorpční schopnost a pokud rostliny přeliju, pak nadbytečnou vláhu vsáknou a v případě, že substrát vyschne, vodu pouští. Tak je to i s hnojivy. Paprikám se tohle řešení líbí. Pečlivě uhlíky schovávám a přidám je pak do jamky, když budu vysazovat papriky do skleníku. Slibuji si od toho mnohem dokonalejší hospodaření s vodou a hnojivy.

2 thoughts on “6. únor 2020”

  1. Takový rekonvalescenční penzion pro doléčení nemocných dětí -hlavně těch z Prahy a Ostravy- není vůbec špatný podnikatelský záměr. Já děti miluju a ony mně, naučila bych je spoustu užitečných věcí a nějakým lumpárnám jsem rovněž přístupná 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.