7. únor 2020

Včera jsem hledala nějaké informace o odrůdě rajčete Forest Fire. Jednu rostlinku mi věnovala Eva. Rajče právě v tuto chvíli bohatě kvete a má nasazeny plody. Jde o odrůdu extrémně ranou a mně zaujala poznámka, že rostlina je chlupatá. Tento výraz se mi vůbec nelíbí, třeba Rusové mají pro tuto vlastnost mnohem jemnější přívlastek, já budu používat slovo chloupkaté. Každá rostlina rajčete nějaké chloupky má, ale firmy se v poslední době snaží vyšlechtit odrůdy extrémně huňaté a slibují si od toho, že se to vůbec nebude líbit škůdcům. Mšice, molice a svilušky by se tak nedostaly ke své oblíbené činnosti a to sání rostlinných šťáv.

Firma Partner už taková rajčata v nabídce má a já jsem samozřejmě nějaká objednala. Dokonce jsem objevila rajče s chloupkatými plody, rajčata připomínají tak trochu broskve a odrůda nese název Hocus Pocus. Tu jsem neobjednala. Chloupkatá rajčata začínají být IN, zatímco ve světě lidí se od hystericky důkladné depilace zvolna ustupuje. Na netu jsou stále častěji vidět modelky se zarostlým podpažím, no a co? A já zrovna dostala pod stromeček drastický depilační přístroj. Au!

2 thoughts on “7. únor 2020”

  1. Jani, tak tebe kvitne skorej než mne, keďže ich mám na okne až 16 druhov, niektorým sa ujde menej svetla a starostlivosti- to je jej prípad. V teplej obývačke jej prvé puky zakrneli, trocha sa vytiahla, teraz nahodené nové už vyzerajú sľubnejšie. Skorej mi kvitli temer všetky, okrem Window Dwarf ,Siletz a Cyril´s Choice, ktoré som mala temer doteraz na studenom východnom okne. Škoda, že im nemôžem poskytnúť rovnaké podmienky, niektoré sú vo väčších kvetináčoch, niektoré v menších. Na budúci rok vyselektujem menej druhov. Najkrajšia je Sophie´s Choices, ktorá rozkvitla ešte 18. januára a teraz má zasdnutých už 8 rajčiniek a veľa kvetov,plodíky majú aj Stupické skoré poľné, Pink passion Dwarf, Tyčkové -Start F1, Gardenberry F1, Tutti Frutti F1 Santa Orange F1-posledné 4 hybridy som za 3. súkvetím zrezala a dala zakoreniť rastový vrchol, niektorým drahším odoberám aj bočné výhony na zakorenenie .

  2. Ahoj,
    no prostě jsi to množství letos přehnala. Ale alespoň si vyselektuješ ty NEJ. Rezervuju si u Tebe zálistek Santa Orange a Tutti Frutti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *