2. prosinec 2019

Milý Ježíšku, píšu proto, abys věděl, že jsem letos vůbec neposlouchala.

A bylo to SUPER!

 

Ještě nikdy jsem nebyla tak zdecimovaná chřipkou, jako v této chvíli. Vždy dokážu nastupující příznaky včas rozpoznat a vybojovat s virem rovnocennou a většinou vítěznou bitvu, tentokrát mi ten zmetek nedal sebemenší šanci a udeřil bleskově a ze zálohy. Zrušila jsem dnešní odpolední směnu a nehnu se z postele. Jedině že by se mi malinko ulevilo, to bych pak vysela nějaké papriky. Manžela jsem zaúkolovala , aby mi koupil výsevní substrát a on zvolil značku Agro. Mám s touto firmou velmi špatné zkušenosti co se týká výsevu rajčat, ale papriky nejsou na různá rezidua ať už herbicidů nebo antibiotik tak citlivé, takže jsem v klidu.

Pokusím se rehabilitovat ruskou odrůdu Vesta F1, která se mi letos moc nepovedla, nějak jsem ji nevěnovala tu správnou péči a ona neměla důvod předvést nějakou super úrodu. Firma Partner ji ovšem velmi chválí, takže se polepším. V okenním skleníčku je místo na osm velikých kelímků od jogurtu, paprikám se v něm vždy velmi líbí, takže provedu nějaký výběr. Rozhodně bude mezi favority příští sezónu patřit Hamík a oranžová svačinová ze Španělska, mám v plánu vychytat recept na papriky plněné sýrem a meruňkami.

Kozí rohy Prokop už mají první pravé listy. Letos jsem je naložila do olejového nálevu, vypadají skvěle, ale pálí jako čert. Přemohla jsem se a postupně je ujídám, přestože pálivé papriky nemusím, ale jsou moje, bio a díky pálivým paprikám žijeme lépe a déle. V jižních státech lidé konzumují pálivé papričky proto, aby zpomalili stárnutí a podpořili sexuální touhu. No uvidíme.

 

 

5 thoughts on “2. prosinec 2019”

  1. Holky, tak jak bojujete s bacily, kdo vede? 😉 U nás nic moc, Leonek dostal ránu do hlavy a musíme prý doufat, že se s tím porve. Je mimo, jen leží, trochu reaguje, ale ztuha. Byli jsme na veterině za ním.
    Mirku, koukala jsem na odkazy, no nádhera 🙂 Mávat do Vídně nepojedem 😉 je to tady celkově invalidovna, ale užijte si to 🙂 A těším se na report po návratu. Cestopisy jsem léta hltala 🙂

  2. Kočky mají v záloze spoustu životů, Leon to dá, to je tutovka.
    Já jen polehávám, na nic jiného se nezmůžu a to jsem žádnou ránu do hlavy nedostala. Musela jsem si vzít rekondiční volno.
    Mirek slíbil, že bude hodně fotit, takže se nějakých fotek dočkáme a příště taky někam vyrazíme, co takhle dámská jízda ?

  3. Na průvodce bude samozřejmě vypsán konkurz, takže bych případným zájemcům doporučila okamžitou změnu životosprávy, zaplatit si permanentku ve fitku a nějaká zajímavá kérka by taky nebyla k zahození.

  4. U mě bacily doufám na ústupu😃. O teplu a sluníčku si nechávám zdát😉. Dneska ale i u nás svítí 🌞 a den je hned veselejší…☺☺☺

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *