1. prosinec 2019

“ Mami, jestli přijde den, kdy můj život bude závislý na přístrojích, nech mne jít, odpoj mne … Zlato,  určitě to chceš ? Co to děláš ? Mami ! Mami ne ! Wifi nee ! “

Začal prosinec a uvedl se docela mrazivým ránem, čekala jsem max -2 a ono to kleslo na dvojnásobek. Ještě jsem se ve skleníku nebyla podívat, čekám, až na něj bude svítit slunce.

Měla jsem na dnešní dopoledne spoustu plánů, ale dostal mně bleskový a pro mně hodně překvapivý útok nějakého hnusného viru. Pečlivě pracuji na posílení imunity a měla jsem dojem, že se mi to dokonce daří. Omyl! Večer jsem byla ještě docela v pohodě a ráno šílená bolest v krku, rýma a třeštící hlava. Nic nezabírá a já musím na odpolední směnu. Nacpala jsem se vitamínama a šumivým acylpirinem.

Ve světlých chvilkách odbíhám k troubě a snažím se nespálit cukroví. Na okno jsem instalovala výsevní skleníček, ve kterém se nacházejí zatím jen tři kelímky s paprikama. Pokud virus dovolí, tak bych do něj chtěla ještě nějaké kelímky přidat, krásně ho vyhřívá sluníčko. Mám v úmyslu se dnes zastavit v Uni Hobby a koupit nějaký výsevní substrát.

Když tak koukám z okna a vidím ten nádherný prostor před domem, tak mně napadá, že by tam byl úžasný skleník s otvírací střechou, ale kdo by mezi citrusy lovil padlé opilce, to nevím.

5 thoughts on “1. prosinec 2019”

 1. Tak tu postel závidím. Já se snažím uklidnit myšlenkou, že neděli večer by lidi mohli strávit na vánočních trzích u rozsvíceného stromu a necpat se do hypermarketu a že mládež by v tuto dobu už nemusela pařit a kupovat v noci Red Bull a vodku.

 2. Jani vím, že nejspíš zařezáváš(chuďato) tak jen krátké info. Ráno jsem našla v domku Leonka, naštěstí se zvládnul schovat, u nás -7st. Kde byl je veká záhada, pročesala jsem tento týden zahradu i okolí 100m místečko po místečku, v pátek jsem ho hledala 4h, včera oba s Tomem celé dopoledne. Je na veterině na kapačkách, naštěstí zlomené nic nemá, ale asi dostal ránu do hlavy a má odtrženou na zádech kůži od podkoží, od auta nejspíš. Ještě spí, snad se probere. Kdo jste nám drželi palce, děkuju.
  Mirku, kdy to odjíždíte? Koukala jsem na kameru, paráda 🙂

  1. Něco podobného, ovšem ne tak hrozného, se stalo naší Mikince. Buď nějaká srážka nebo nakopnutí. Od té doby mohly naše kočky ven na dvorek jen pod dohledem. Sedí za dveřma a řvou, žadoní, ale jakmile se jim povolí tak zdrhnou.
   Letíme v úterý ve 14:20 z Vídně.

 3. Dnes jsem za Albert málem položila život, po půl hodině mi vypověděly hlasivky, po další půlhodině se mi zvýšila teplota a začala v hlavě bušit kladiva. Směnu jsem dojela v polovědomí a bylo štěstí, že jsem měla z práce odvoz, já bych to tentokrát nedala. Omladina po flámu zavolá, že nepříjde do práce, páč je jim blbě, jen já tam sedím furt. Vyptala jsem si dva dny volno. Mám podezření, že nám konkurence naočkovala do klimatizace nějaký sprostý zmutovaný virus, který odolává všem medikamentům. To je asi paranoia z množství přečtených detektivek.
  Z nalezení kocoura mám radost, s Tebou by nebyla několik let kloudná řeč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *