3. prosinec 2019

MOC DĚKUJI,

za přízeň čtenářů, kteří v listopadu vytvořili neuvěřitelný rekord ve sledovanosti mých stránek. Taky se snažím, že jo ! Mám obrovskou radost ! Velký dík patří taky do zahraničí a to hlavně do Nizozemska, USA a Canady a kupodivu taky do Spojených Arabských Emirátů. Cením si toho, že nejde jen o náhodné kliky, ale opakované a pravidelné návštěvy. Velký dík všem diskutujícím, neboť je to také jejich zásluha. Slovensko za zahraničí nepovažuji.

 

Včera jsem vysela spoustu paprik a do deníku si píšu, že vyklíčila poslední dvě semena odrůdy Aries a to na moje teplotní podmínky docela svižně. Na výsev rajčat je ještě spousta času, ale mně se rodí v hlavě nápad, že bych jako dekoraci k plánované výstavě rajčat použila nějaká mini rajčata v květináčích, možná nějaké dwarf odrůdy, poradím se s Evou. Byla jsem nakouknout do skleníku, který není zatím nijak temperovaný a vše je OK, dokonce ani papriky nejsou nijak poškozené nízkými teplotami. Paráda !

Když už jsem u té radosti, tak mne zaujala knížka právě s tímto názvem. Podle autora jsou jedině lidské bytosti schopné být nešťastné – pro zvířata a stromy je štěstí přirozeným stavem. Člověk se musí vědomě rozhodnout, zda chce, či nechce být šťastný.

4 thoughts on “3. prosinec 2019”

  1. Když zmiňujete mini rajčata, tak se rád nechám inspirovat. Kvůli stavbě druhé hydrostěny přijdu o místo pro osm rostlin, proto jsem se rozhodl, že v první stěně výhradním tři patra právě pro mini rajčata, prostor mezi patry je cca 30cm. Zatím volba padla na Vilma, Aztek a Venus. Jak Vás ale znám, tak vytáhnete ESA z rukávu a budete mít samé TOP odrůdy a kdybyste měla pár semínek navíc, rád bych je zkusil v hydroponii.

  2. Já bych docela ráda vyzkoušela ten Kamenný kvítek, se kterým jsou tak spokojené kamarádky z Ruska, poprosím je o nějaká semena, klidně se podělím. Já jsem byla velmi spokojená s převislou odrůdou Tumbling Tom, měla jsem žlutou variantu a rajčátka byla skvělá, vyzkoušela bych i červenou. Kamarádka je pěstovala v závěsném květináči k naprosté spokojenosti. Do výsevu je ještě daleko, takže budu pátrat. Dokonalý a hodně nízký je Mongolský Karlik, ale ten má plody větší a masité.
    Samozřejmě vyseju i Rubínek od SEMA, ale nevím, jak vysoká rostlina to bude.

  3. Odrůdy Tumbling Tom Red a Yellow jsem pěstoval, v poznámkách mám napsáno, že Red je sladší, ovšem méně výrazný než Yellow. Obě velmi plodné a dekorativní. Rubínek jsem kdysi taky měl, rostlina vyrostla vysoká cca 80cm, plody měkké, vodnaté, zcela bez chuti. Toliko říká můj zápisník.

  4. Já jsem kdysi pěstovala Aztek i Venus. Aztek byly vitální rostlinky nacpané plody tak, že nebylo vidět listy. Květináče s rostlinami jsem věnovala švagrovi, který z nich byl nadšený a sklidil spoustu krásných a docela chutných plodů. Ze tří kusů podělil celou rodinu a spoustu známých, kteří rajčátka chodili obdivovat.
    Naopak Venus byla miniatura, vypadala jak hračka pro děti. Plodů nebylo mnoho, ale byly krásně oranžové. Tyhle rostlinky jsou vhodné jako dekorace, na chuť plodů už si nepamatuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *