30. Listopad 2019

Máte v rodině nějakou duševní poruchu? Ano, manžel si myslí, že má pravdu.

 

Listopad ukázal, že umí být taky krásným a teplým měsícem a přesně v tom duchu se  s námi dnes loučí.

Ráno mi bylo líto, že vstávám do práce, zatímco se z kulečníkového klubu teprve trousí kamarádi. Já jsem svoji páteční hodinu kvůli velmi brzké směně zrušila, jak se znám, tak by nezůstalo jen u hodiny a domů bych dorazila kolem půlnoci, byla bych nevyspaná a v práci nevrlá. V práci mi bylo líto, že je venku nádherný den a já musím sedět  ve „skleníku“ bez kyslíku a pod umělým osvětlením, navíc pod neustálým dozorem kamer. Domů jsem dorazila hladová a při jídle jsem zjistila, že intenzívně svítící sluníčko odhalilo každé zrnko prachu a že jich teda bylo. Vytáhla jsem vysavač a pak jsem si to rozmyslela a šla na zahradu.

Ve skleníku bylo vše totálně zvadlé a suché, takže jsem musela do Veličky pro vodu a alespoň trochu ji ohřát, abych citrusy a fíkovníky nezalévala studenou vodou. Začínají krásně dozrávat fíky Morena, asi budu muset mírně přitopit. Ve Veličce je zoufale málo vody a šílený binec. Mládež hulí pod mostem trávu a pouští si nahlas muziku, to mi nevadí, ale všechny odpadky házejí do vody a nám se to hromadí u schodů. Asi tam na ně vletím.

Nashromáždila jsem si spoustu bublinkové folie a pokusím se vymyslet, jak zateplit alespoň čelní stěny skleníku, aby mi do něj nefučelo kolem dveří.

6 thoughts on “30. Listopad 2019”

 1. Ahoj,
  včera bylo pěkně slunečmo a azuro, docela však fučelo a bylo čerstvo. Posklízel jsem citrusy a nyní se dívám na teploměry kolik to ukazuje a na webkameru z místa kusek vedle tam, kam se chystám. Venku je tma jak v pytli, jasná obloha, teplota klesla již na -6,3°C a jde stále dolů. Topení ve skleníku pravidelně spíná a teploměr je na 1°C.
  Naše řeky by potřebovaly pravidelně protáhnout (pročistit) nějakou tou stoletou vodou, ty pražské tisíciletou a každý měsíc. Na mládež kašli, my jsme taky byli puberťáci, ale tohle jsou vypatlaní debilové. Když na ně vletíš, nic moc s tím nenaděláš, a najednou bys mohla zjistit, že držíš některého z nich za krk a cpeš mu hlavu pod vodu aby se toho bordelu nachlemtal, a je průser ….
  Včera mi manželka vyprávěla, jak dělal na průmyslovce veliký kravál rodič jednoho z takových debilů (po kom asi je?), kterého si pozvali, protože ten jeho odlitek rozdělal ve třídě na lavici oheň a ještě si to natáčel. Já bych to řešil jinak. Okamžitě bych volal hasiče, a rodiče ať si řeší policie.

  M.

 2. Ahoj,
  to moře vypadá úžasně, ale trochu tam fouká. Mám ráda právě taková přírodní místa, nevím, kolik se tam během dne vyskytuje lidí, ale já nesnáším destinace, kde je hlava na hlavě a já si na pláž musím brzy ráno donést lehátko, rezervovat si tak místo a pak celý den při sebemenším pohybu překračovat naolejovaná ležící těla.
  Teploměr u nás ukazuje -4 , do prčic to je hodně, to jsem nečekala, ještě že jsem u skleníku utěsnila ty dveře, tuto noc musím přitopit.
  Já jsem mrtvá, ulovila jsem patrně v práci nějaký virus, šíleně mně bolí v krku, teče mi z nosu a třeští mi hlava, já tu odpolední směnu dnes protrpím.

 3. Fouká tam pořád, ale není tak horko a odfoukne to i komáry a další verbež (žádné jsem tam neviděl). Na tomto konci jsou pláže pusté, a potkáš tam jen pár domorodců a ještě méně turistů, tady se na plážích na dekách neleží, tady se povaluješ na lehátkách ve stínu palem nebo jiných porostů. Odliv bohužel neumožňuje klasické celodenní koupání, ale je tam bazén, navíc vypadneš na výlety lodí, a tam je vody dost. Celodenní polehávání na pláži a koupání v moři bude až po safari na severozápadním pobřeží. Zrovna řeším co a kolik vzít sebou na ranní spálení červa a desinfekci. Vypadá to na půlčík hrušky a půlčík meruňky.

  Topení ve skleníku pracuje, u nás to spadlo skoro na -7°C.

 4. Povalování celý den na pláži mně baví tak dva dny, pak se začínám nudit.
  My jsme na dovolené daly s kamarádkou půlčik slivovice za dopoledne, ale chápu, že Ty jsi limitován hmotností zavazadel do letadla.
  Vážně uvažuji o tom, že na radu kamarádky napíšu nějakou knížku a to by se mi pobyt na nějakém konci světa líbil, ale museli by tam míchat nějaké dobré exotické koktejly, nejlépe nějací opálení šikovní chlapci.

 5. Opálení jsou tam všichni kluci i děvčata, hlavně jsou vysmátí a nic není problém, míchaných nápojů je dostatek. Domácí pálenku máme jen jako lék na ráno, během dne se pak věnuji místním nápojům, tak to mám ve zvyku. Limit je 46 + 8 kg pro každého, takže habakůk.
  Na pláži se toho moc nepoležíme, výlety (hlavně na moři) + nějaká ta cyklo-mototuristika, samozřejmě v rámci pohody a klidu. Auto ne, to bych asi na prvník kruháči narazil (levostranný provoz), samý cyklisti, dobytek čtyřnohý i dvounohý, tuk-tuky, troubení při každém předjíždění apod..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *