5. listopad 2019

Ruský skleník Trjošku jsme postavili na trávě a já jsem dovnitř natáhla tkanou textilii. Všechno rostlinstvo bylo a je pěstováno v nádobách s výjimkou jediné papriky odrůdy Partner. Tu jsem jako odepsanou chřadnoucí přísadu zahrabala do jamky těsně u vchodu. Žádnou kvalitní zeminu nedostala k dispozici, dokonce ani trochu kompostu, zalévala jsem ovšem fermentovaným čajem a mulčovala kalem z jezírka, který obsahuje hlavně padané jehličí a listí. Rostlina nějakou dobu trucovala, ale nakonec z ní vyrostla nádherná a bohatě plodící paprika. Plodí pořád a společnost jí dělá rovněž krásný exemplář odrůdy Aries.

Uvažuji o možnosti, že bych stření část skleníku, kde je nejvyšší, poryla a nachystala kvalitní záhon, kam bych několik rostlin vysadila. Nebudu spěchat s výsevem rajčat, ale protože mám rajčata ráda a chci je konzumovat co nejdříve, tak dám doprostřed skleníku nějaké tři rané kvalitní odrůdy a doplním paprikama. Brzy na jaře rajčata tolik netrpí úmorným vedrem a až splní svoji ranou úlohu, uvolní místo paprikám, které naopak pobyt ve skleníku milují. Letošní La Donna byla třeba skvělá. Právě Partner a hlavně Aries jsou hodně mohutné rostliny a daly by se elegantně uvázat ke stropní konstrukci.

Můj jahodový džem všem tolik chutná, že se snažím každou odnož jahod někam umístit, aby byla následující sezóna na jahody bohatá. Odrůdy už se mi samozřejmě pomíchaly, ale to mně nijak nezlobí. Nejsem v tomto případě sběratel ale jen konzument.

„Mám nakoupeno 3kg citrónů, tak snad mně ta Tequila vyléčí.“

6 thoughts on “5. listopad 2019”

 1. Jani ja to takto robím posledné roky s determinantnými skorými rajčinami v skleníku na vyvýšenom záhone, keď koncom júna, príp.v júli odplodia vysadím na ich miesto už plodiace papriky z nádob, ale ja nižšie odrody, lebo na výšku tam mám len niečo vyše metra a tie potom pekne plodia až do väčších mrazov.
  Teším sa na stáleplodiace jahody od teba na jar, asi ich dám na nemecký záhon k rajčinám.

 2. A chčije a chčije…to je sarkasmus 🙁 Blíží se to ke třem milimetrům, snad je zdoláme 🙁 Jsem ráda, že pár dní zalévám rododendrony a jehličnany, potřebuju jim udělat zásobu na zimu. I když…ono je jedno, jestli mi pochcípají v zimě, či následující rok 🙁 Nevzpomínejte mi prosím podzimní depky. Už kmi to leze totálně na nervy, kde přepnu telku, tak to všichni řeší. Já má depku celé léto ze sucha a horka a na podzim-zimu-jaro se vždycky těším. Jenže to byly doby, kdy podzim dohnal ten vláhový deficit. Už i to je pryč..
  Z veselejšího soudku – včera jsem napíchala česnek, protože jsem čekala ten déšť (a sme tam, kde jsme byli 😉 ) Prostě ho tak nějak povrážím do porovnané oráčiny a nikdy si nemyslím, že se ještě někdy objeví 😉 Zatím to vždycky vyšlo, tak snad i příští rok 🙂
  Večer jsem Jani Tomovi přečetla tvé objevy s nádobama a ráno mu říkám, že ho budu chtě nechtě muset poslat do obchodu – kočky dostaly poslední kapsičku. A on: stejně tam musím Janě zajít na ty coly, aby měla petky… :-)))

 3. Prší krásně! Jsem spokojená, když jsem včera sadila ty jahody, tak byla zem na hloubku rýče úplně suchá. Jsem ráda, že jsem to stihla. Začínám nenápadně postupně přirývat a každý záhon zvětším alespoň o půl metru. Nutně bych potřebovala přestěhovat naší obrovskou smutnou vrbu na jiné místo, nejlépe za plot k řece, trůní na tom nejlukrativnějším slunečném místě, tam by se vešly klidně čtyři tomely.
  Tomovi vyřiď, že je zlatíčko 🙂 Já vozím kočkám denně něco z práce, teď jsem doma a už jsou tady stížnosti. Tak jsem objednala obrovský pytel granulí a kapsičky na netu.

 4. Děkuju, vyřídím 🙂 To on je 🙂 Proto ho taky mám 😉 Naše kočky jsou exoti. Kocour k nám přišel na granulích Royal Canine pro briťáky a ač to není žádná hitparáda a já se mu snažila vnutit nějaké kvalitnější, za celý život nic jiného nežral. Malá Gucci začala hezky žrát maso, z čehož jsem měla radost, ovšem jen do chvíle, než začala chodit ven a dostala se k Leonovým granulím 🙁 Teď si teda vezme někdy z levných kapsiček, které kupuju spíš Leonovi, protože to je jedno z mála, co si občas vezme – že z nich olíže tu omáčku a zbytek dojí pes. A ještě oba občas smetánku 🙂 Gucci maso už jen občas.
  Jani vrba…ačkoliv jsem proti řezání jakéhokoliv stromu a se sousedy jsem tady díky tomu občas ve při 😉 asi bych ti poradila vrbu uřezat. Ona roste opravdu rychle a pokud ti u potoka alespoň trochu svítí sluníčko, budeš ji mít za pár let zpátky. Já kroucenou neměla (Tom nemá moc rád takové různé ,,podivnosti“) ale někdy jsem chtěla na nějaké aranžmá a nebyla. Tak jsem si tohle jaro, jak ji někdo vyhodil na bio odpad větev vzala a zapíchla k potůčku. Za ten půlrok zakořenila a vyrostla bezmála o metr, už teď vypadá jak malý stromek 🙂

 5. Jsem spokojená, alespoň něco.
  Mám trochu obavu, že jsem letos zase dostatečně nezalévala kompost a on mi kvůli velkému suchu opět nedozraje. Je umístěný pod hustými větvemi jehličnanů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *