29. říjen 2019

Venku je docela slušná zima a já jsem včera zahájila topnou sezónu, zprovoznila jsem krb. Dnes ráno tedy mohly moje záhony obdržet první dávku kvalitního dřevěného popela.

Obrala jsem spoustu krásných cherry rajčat a hodně jich je bohužel na zemi, Eva by mně určitě pokárala. Chutnají skvěle, jako ty nejlepší bombóny. Chutí a počtem plodů vyniká Vaše Blahorodí. Přijede totiž vnuk a ten je má moc rád. Konečně budu mít k dispozici pořádného chlapa a to i v posteli. Umí se nádherně tulit  a  stačí mu ke spokojenosti zazpívat Beskyde Beskyde.

Kočky se mně snaží ukecat, ať je pustím ohřát domů ke krbu, ale vnuk je alergický na kočičí chlupy, takže přání nemůže být vyslyšeno.

Včera jsem si udělala parádní oběd ze zelených fazolových lusků a už dumám, kam příští rok nasadím více jedinců, asi k plotu od řeky. Chtěla bych si příští rok vypěstovat na zahradě co nejvíce různé zeleniny. Stačí od všeho je několik kousků, třeba pár hlávek zelí, nějaký květák či brokolici a podobně. Je to ovšem náročná disciplína a to hlavně při výsevu. Nebudu se tedy bránit tomu, nakoupit už hotovou přísadu. Představovala bych si na všechnu tu zeleninu vyvýšené záhony, během zimy to vyladím.

Jdu nachystat dřevo do krbu, ať mi tady zhýčkaný Pražák nezmrzne.

Mám ty nehty nalakované fakt blbě, jdu to napravit.

5 thoughts on “29. říjen 2019”

 1. Tak u nás je to naopak: kocoura ukecávám, ať jde raděj domů do tepla, že mu nepomůže krčit se venku u komína – který netopí 😉 Dneska ráno milostivě šel – byla fakt kosa. Proč jsem pochopila vzápětí, protože zamířil hned ke konvičce s vodou. A proč jsem pochopila pak venku, kdy byl v nádobách s vodou led. Kolik stupňů bylo netuším, odešla asi baterka v meteostanici, tedy čidle venku. Meteo je na to specialista. Když po x měsících zaprší – dojde baterka ve srážkoměru. Při změně teplot, ukončí svou činnost čidlo 🙁
  Ty jo, ty si lakuješ nehty?!? 😉 Já jsem ráda, když nějaký nehet vůbec mám… 🙂

 2. Nehty si lakuji ze dvou důvodů. Jednak z estetického – při práci u pokladny to vypadá dobře a u kulečníku ještě líp 🙂 A za druhé? Není tak vidět ta špína ze zahrady 🙂 🙂

 3. Ahoj,
  teda já obdivuji ten Tvůj věčný elán. Z Tebe to vyzařuje i když navenek prezentuješ depku. Umne to nejspíše kopíruje to co se odehrává venku za okny.
  Máme pozvání k Václavovi do skleníku na zrající citrusy, ale bohužel to asi nedám. Včera jsem dojel z procesu pozdě a už byla za chvíli tma, dnes zase musím na pos…ou poradu, takže návrat někdy sedmá-osmá. Zkusím se ještě domluvit na čtvrtek „po ránu“, záleží kdy bude odjíždět.
  Jani, ty fíky jíš i s tou zelenou slupkou? O víkendu jsem koštoval, ale byl jsem docela „ulepený“ od toho bílého co vytéká z ran. Vnitřek sladký, ale jen jsem ho vykousal.

 4. Ahoj,
  mám za sebou několik velmi temných období a rozhodla jsem se, že tento život stojí za to žít. V genech mám optimismus a elán po babičce a mám v plánu si užít každého dne.
  Fíky konzumuji i se zelenou slupkou, latex mi nevadí, ale moc naráz jich taky nedám.
  Ta brzká tma mně taky rozčiluje, ale budu si brát odpolední směny, to mně donutí neusínat už ve čtyři hodiny pm.

 5. Přišla jsem na to, že moje zelené fíky chutnají nejlíp , když jsou už mírně usušené. Položila jsem plato ze sušičky plné fíků za okno, poměrně agresivní bílé mléko zmizelo, zelená slupka se výrazně zeslabila a mírně zhnědla, začal dominovat slaďoučký vnitřek a chuť je teď excelentní . Můj záměr usušit je na Vánoce je ohrožen, nedají se nesníst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *