28. říjen 2019

Dnes na mne poprvé dýchl podzim. Hodně se ochladilo, je mokro ale mezi mraky probleskuje sluníčko, takže doma za oknem je příjemně. Byla jsem si dnes vážně promluvit se svými rajčaty a domlouvala jim, ať už neblbnou a sezónu zabalí. Blíží se zima, v obchodech už se prodávají čokoládové figurky a já mám stále plnou zahradu rajčat. Dokonce mně napadlo, jak by asi vypadala vánoční dekorace s rajčaty a tak jsem některá vyfotila s pozadím jehličnatých stromů, sice netradiční, ale špatně to nevypadá.

Pěstovala jsem letos spoustu rajčat ve tvaru srdce -shape heart- a všechna byla krásná. Je velmi obtížné vybrat to NEJ, ale rozhodla jsem se, že vítězem letošního souboje srdcí je odrůda African Vining. Nádherné plody, obrovská produkce, výborná chuť, ochota plodit až do mrazů a hlavně – plody nemají ani prasklinu. African Vining těsně porazila Mrs. Schlaubaugh’s famos Strawberry, která sice lépe chutná, ale pokulhává v produkci a není tak zarputile odolná praskání, krásná je ovšem velmi.

Tři odrůdy, které jsem podrobila velké kritice díky nevalné chuti a to Aranca, růžové Little Pinki a Dark Chocolate mají pořád spoustu krásných rajčátek, která teprve s podzimem dostala tu správnou chuť. Sucho, sluníčko a teplo jim na konci sezóny velmi prospělo.

Příští týden už rostliny ze zahrady odstraním.

4 thoughts on “28. říjen 2019”

 1. Jani, dúfam, že mám u teba odložené nejaké semienka toho afrického srdca, príp. ak by si si prišla po semienka, dones, ak ešte budeš mať nejaké na ochutnamie, ja som už všetky bifteky dozreté zo zelených stihla skonzumovať, alebo rozdať, v skleníku som včera obrala veľa cherry, dcéra ide k našim do Manchestru, tak som im ich nabalila,snáď doletia bez úhony. Verím, že v skleníku ešte niečo stihne dzrieť anásledné ochladenie prežijú.

 2. Semena z plodů African Vining jsem ještě nevybrala, ale chystám se na to co nejdříve. Rajčat mám pořád plnou kuchyň, nechce se mi z nich něco vařit a konzumovat nestíhám, venku je ještě spousta krásných plodů, které bych měla sebrat na dozrání, ráno už je docela zima.Neustále suším.
  Tento týden hlídám vnuka, ale příští týden bych přijela a něco na ochutnání určitě dovezu.

 3. Ahoj,
  jesli máš ještě hodně rajčat, tak je uschovej, a pak šup s nima na vánoční stromek místo čokolády. 😉

  Pozítří má mrznout a já se na to už docela těším, bo mě to dokope k zazimování teplomilného rostlinstva. Do půlky listopadu bych chtěl být kompletně připraven na zimu, pak už nebude čas.

 4. Ahoj,
  nad tím že nazdobím vánoční stromek rajčaty fakt vážně uvažuji, byla by to rarita, ale vůbec by to nemuselo vypadat marně.

  Taky mám ještě nějaké citrusy a fíkovníky venku, bohužel zimoviště je otevřené, instalují se nová okna, snad se to do zimy stihne. Nacpu to všechno do skleníku.

  Tu dovolenou ti závidím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *