24. říjen 2019

Je překvapivé a pro mně příjemné zjištění, že je stále co sušit. Oválná rajčata stále průběžně dozrávají a to je dobře, nestíhám nakládat a spoustu sušených rajčat potřebuji na drobné úplatky nebo odměny za prokázané služby. V poslední šarži hraje hlavní roli odrůda Big Mama, která se letos hodně snaží napravit loni velmi pošramocenou reputaci díky černání špiček plodů. Letos bohatě plodí a chorobou netrpí.

Jahody Albion neustále plodí, takže v mých čtyřech nádobách od primalexu se pořád nějaká jahůdka červená a navíc začaly docela bohatě kvést, ve skleníku by pak mohly elegantně dozrát. Jahody skvěle chutnají. Moje pesimistické úvahy o dozrávání venkovních fíků se naštěstí nepotvrdily. Listy už sice hromadně žloutnou a začínají opadávat, ale plody hezky zrají. Navštívila mně kamarádka na pokec a venku ochutnala fíky, byla nadšená a rozhodla se, že si taky nějaký fíkovník pořídí. Už plánuje Asiminu, teď fíkovník a je možná dobře, že tomel letos nemá plody.

Upravila jsem další kousek pozemku a dala jsem si hodně záležet. Letos zde rostly keříčkové fazole a červená řepa, a já tam plánuji rozšířit o jeden řádek současné rajčatoviště. Místo 14 rostlin by zde rostlo 21 kousků. Postupuji velmi zvolna, anžto na záhonech je pořád spousta plodin, jako mrkev, kapusta, červené zelí, pórek a další.

Dnes je u nás obrovský vichr, který ohýbá spirály s rostlinama rajčat až k zemi. Kupříkladu Nina má ještě spoustu obrovských zelených plodů a není v silách spirály je udržet ve svislé poloze. Musím je přes svoji veškerou snahu nechat ležet na zemi. Pokud mi ovšem doma dozrají do takové chuti, kterou popisuje Eva, tak už se těším.

3 thoughts on “24. říjen 2019”

  1. Jani, neviem, či je to odrodami, ktoré pestujeme, alebo výživou, ale bifteky, ktoré mi dozreli zo zelených, odtrhnuté pred temer 3 týždňami majú stále vynikajúcu chuť, oproti Tornádam, čo som odtrhla u tety- tie sú akoby marketové- bez chuti.
    Došli už tie semienka z Croatian seeds.

  2. Já ještě nevím, jak budou chutnat bifteky, které seberu na dozrávání, pořád jich ještě mám dostatek na rostlinách. Ale pokud budou tak dobré, jak je chválíš, tak se docela těším. Včera jsem utrhla nádherně vypadající plod Sgt. Peppers, byl malovaný jak na výstavu, ovšem chuť tragická a to jsem ho na rostlině nechala hodně dlouho, aby natáhl vše potřebné pro chuť.
    Na semínka se těším, asi to nevydržím a dojedu, jsem momentálně doma.

  3. Tak to budeš mať temer o mesiac dlhšiu sezónu než ja. Škoda toho jednodňového mrazu, kopec plodov som musela vtedy vyhodiť. V skleníku mám iba cherry- tie priebežne
    dozrievajú, Stupické- to už nemá príliš excelentnú chuť, asi ich vyhodím,1 Kumato s 3 plodmi, síce ešte kvitne a zasadá, ale to je už bezpredmetné. Daj potom vedieť, kedy prídeš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *