Aries F1

Dalším krasavcem nebo krasavicí mezi mými letošními (2019)  paprikami je odrůda Aries F1. Hybrid je středněraný. Pěstuji tři rostliny, jednu ve vysoké nádobě a dvě další ve vysokém zeleném sudu na vodu, kterému kdysi upadlo dno, které vytlačila zmrzlá voda a já neschopný fyzikální chemik jsem to dopustila.

Rostliny jsou velmi vysoké, až 160 cm, s mohutnými stonky a bohatým olistěním. Plody jsou veliké, tmavě červené s tlustou stěnou a váží kolem 170g. Vypadají nádherně a chutnají skvěle. Semena z Ruska dorazila pozdě, takže jsem taky později vysévala a papriky dozrávají teprve nyní a to pouze na rostlině, kterou jsem přemístila do skleníku. Budu tuto odrůdu pěstovat i příští sezónu, jen nevím kde, rostliny jsou obrovské a do skleníku by se jich vešlo jen málo a utlačovaly by ostatní osazenstvo. Pokusím se pro ně najít místo na nějakém slunečném a chráněném záhoně a to bude ořech.

Letošní sezónu 2020 jsem zahájila již v prosinci 2019, kdy jsem 1. 12. vysela poslední dvě semena. Od února jsem je mohla díky velmi teplé zimě otužovat ve skleníku, který není vytápěný. Přitápěla jsem šest nocí v měsíci březen, kdy klesly teploty hluboko pod bod mrazu a to malou plynovou bombou. Náklady na vytápění činily něco málo přes dvě stovky. Papriky k mému údivu snášely nízké noční teploty mnohem lépe než rajčata. Velmi důležitý byl fakt, že jsem rostliny zasadila do černých kyblíků  a nikoliv do velmi studené země. Půda se v nádobách snadno vyhřála a to byl základ úspěchu. Jako výživu používám výhradně home made vlastní fermentované přípravky. Zalévala jsem vždy teplou vodou. Papriky samozřejmě napadly mšice, ale s těmi jsem si elegantně poradila mýdlovým postřikem, jehož přípravu jsem popsala v článku Mšice.

2 thoughts on “Aries F1”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *