19. září 2019

Moje šarlatové fazole pnoucí se po psím kotci se cítily natolik dotčené mojí kritikou, že měly jen malou úrodu, že se znovu nádherně zazelenaly, krásně kvetou a objevily se i nějaké lusky. Průběh počasí v posledních dnech se jim, stejně jako mě, docela líbí. Jsem ráda, za každý lusk, který obohatí nějakou moji vegetariánskou směs.

U stejného kotce našla oporu i nějaká cherry rajčata z pozdního výsevu a kupříkladu Sladká fontána ukazuje spoustu sympatických rajčátek se skvělou chutí. Stejné rostliny umístěné ve skleníku a tedy v mnohem lepších podmínkách ( asi tomu tak tedy nebude) mají plody mnohem méně chutné.

V mém miniaturním melounovišti z dětského pískoviště se nachází ještě nějaké malé melouny, které zcela určitě už nedozrají. Jeden jsem vzala do ruky a uslyšela lupnutí, melounek mi v dlani rupnul. Taky slunce je už mnohem níž a porost je většinu dne ve stínu, ovšem kiwana tam jsou výstavní, nechám je hodně dozrát  a třeba je pak po ochutnání nebudu muset okamžitě s odporem vyplivnout. Velmi zajímavě však vypadá , když se kiwano dostane do koruny Asiminy, takové exotické plody nemá nikdo.

Ze zajetí plevelů jsem vysvobodila nějaké odnože jahod Renesance a zasadila do květináčků, budu muset v této činnosti ještě pokračovat, potřebuji těch sazenic mnohem více.

Míluju bramborový salát s červenou řepou a doslova bych se ho ujedla, budu misku muset někam schovat, jinak mi k obědu nezbude nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *