3. srpen 2019

Dnes jsem si udělala po fyzicky a hlavně psychicky náročném pracovním týdnu radost a navštívila Mirka v Břeclavi, nebudu už psát pana Mirka, bo jsme si potykali. Odjížděli jsme z prosluněné a na troud vysušené Velké na Veličkou a na návštěvě nám dokonce dvakrát hezky zapršelo. Dojela jsem domů ve zcela zablácených značkových žabkách – nevadí jsou omyvatelné, pro které to byla blátivá premiéra, u nás se toto skupenství půdy už dlouho nevyskytlo.

Mirek dokázal na svoji klaustrofobicky malou zahrádku umístit spoustu zajímavých plodin, obzvláště mě fascinovaly melouny a réva. Já mít tak skvělé odrůdy stolní révy a takto mi je neustále ničit počasí, tak mě trefí. Ochutnávali jsme rajčátka a sortiment je bohatý a pestrý tvary i barvami. Dostala jsem bohatou výslužku, ač jsem nijak nesloužila, klidně jsem si motyku vzít mohla, v tom bahně by se stejně pracovat nedalo. Příště pojedu větším autem, abych mohla odvézt všechny zachráněné melouny, které nedozrály tak dokonale, jak si Mirek představoval a on s nimi praštil o zem. Po dojezdu domů šup do suché reality a zalít alespoň rostlinstvo na dvoře.

Začínají konečně ve větší míře dozrávat masité odrůdy a já si letos stanovím několik pro mě důležitých kriterií, rajčatům přidělím body a pouze několik odrůd s nejvyšším počtem bodů budu příští rok pěstovat, mám totiž v plánu si od pěstování rajčat mírně odpočinout. Body budu přidělovat v disciplínách – odolnost vůči chorobám, odolnost vůči nepřízni počasí, produktivita, chuť plodů, náchylnost na praskání plodů, možnost využití a taky estetický dojem. Pokud bude v pořádku chuť, tak má odrůda Bulharský Trapezen velikou šanci na celkové vítězství. Bodovat bude určitě Puzata Hata a srdce Dester. Hodně se letos snaží napravit napravit loňskou hodně pošramocenou pověst Big Mama a docela jí to vychází.

Je vidět, že nemám přehled o čase a klidně 3. srpen zaměním s červencem, sorry, už je opraveno.

2 thoughts on “3. srpen 2019”

 1. Ja som dnes tiež trocha relaxovala po včerajšom náročnom dni v teleráne. Vstávali sme ráno o pol štvrtej.Posielam ti link na videoarchív na nete. Vstupy som mala prvý asi v strede relácie a druhý celkom pri konci po reklame.
  https://videoarchiv.markiza.sk/video/telerano/epizoda/23371-telerano

  Mala som tam pomerne málo biftekov, začínajú dozrievať až teraz- najmä červené. Vytešujem sa z krásnych zdravých rastlín dlhých plodov Aurie (Zabava) Des Andes, Opalka, Tegucigalpa( tej ako jedinej niektorým plodom čenajú špičky, ale to je pri takom počte plodov zanedbateľné. „Kibits“ stále nezreje, ale zravá rastlina má spústu oválnych, temer uniformných plodov, uvidím, ako budú chutnať, či budú vhodné na sušenie.Tá Aranca na porovnanie s podobnými kokejlovkami, hoci je úrodná, nie je až taká super, Bejbino je chutnejšie. Chuťovo ma sklamala chyťivo aj Primabella F1 takisto od Kiepenkerl. Sacher je ale sladší ako Kumato a dobre chutí aj podobné Kakao F1.
  Kedy dáme nejakú ochutnávku u Vladimíra v Brne? Ja tu mám teraz do 19. augusta našich z Manchestru, potom môžeme niečo naplánovať.

  1. My odjíždíme 20. srpna do Chorvatska, mám obavy, že mi tady všechno rostlinstvo uschne. Dnes spadly tři kapky a zase se to posunulo jinam. Musím asi poprosit kamaráda, aby občas přišel a to nejnutnější zalil.
   Rajčata kolektivně dozrávají a já snad brzy budu moci začít se sušením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *