Datterino

Tuto odrůdu nazývám Datterino, ale nevím, jaká je pravda. Semínka jsem vybrala ze zakoupených rajčátek, která nesla na vaničce právě tento název. Tahle odrůda, kterou pravidelně pěstuji každým rokem stále ze stejných semen, ovšem rozhodně stojí za zmínku. Rostliny rostou indeterminantně, bývají mohutné i při pěstování na více výhonů a v genech si nesou informaci pro mimořádnou produktivitu. Rajčátka vypadají nádherně, jsou oválná, krásně sytě červená a mají naprosto exkluzivní chuť. Málokdy se stane, že mám na zahradě chutnější cherry rajče. Odrůda dostala jistě do vínku odolnost vůči chorobám a až na nepatrné skvrny na starých spodních listech je v dokonalé kondici. Plody zásadně nikdy nepraskají. Tohle rajče je stálicí v mém porfóliu a ještě nikdy nezklamalo.

4 thoughts on “Datterino”

  1. Jani, datlové rajče mám Mandat. Všichni si ho chválí, ano nepraská, ale zdá se mi, že oproti úžasnému tomatoberry(nyní gardenberry) má takovou tuhší slupku.

  2. Dobrý den, Jano, rajčata Datterino (prodejce uváděl, že jsou ze Sicílie) jsem koupila ze zvědavosti před pár týdny. Protože nás tato rajčátka nadchla, zkusila jsem nechat vyklíčit semínka – spolupracovala velice ochotně. Ráda bych se Vás zeptala, za jak dlouho po odkvětu dozrají plody – mám ale na mysli venku, pokud je tam pěstujete. Začala jsem trochu později, tak abych věděla, co mě čeká. Pokud bych musela z časových důvodů zaštípnout rostlinu třeba už nad třetím vijanem, zasadila bych jich víc.
    Vaše rajčata vypadají opravdu krásně. Píšete, že je pěstujete několik let ze stejných semen – rozumím tomu dobře, že stále máte k dispozici několikaletá semena původního hybridu F1, a že jejich klíčivost neklesá? Co uděláte, až Vám dojdou? Zkusíte použít semínka z Vámi vypěstovaných F2? Nebo jste to už zkusila? Pokud ano, napište prosím, jak to dopadlo. Zdraví Vás Marie Svobodová.

  3. Dobrý den, názory na to, zda je Datterini hybrid F1 se různí a já se přikláním k tomu, že už je to odrůda stabilizovaná. Někteří prodejci už ji jako hybrid neoznačují. Já mám semínka původní a klíčí už šest let spolehlivě. Vyzkoušela jsem taky semínka z plodů vlastních a rostliny byly totožné s originálem.

    Dobu dozrávání jsem pečlivě nesledovala, ale zraje úplně normálně, nijak pozdě. Ale u nás bývá velmi teplo a sucho, jako v Itálii 🙂

  4. Děkuji, to jste mě potěšila. Já sice nejsem na jižní Moravě, ale u Jičína, kde je o poznání chladněji, ale snad se s absencí sicilského podnebí srovnají. Přeji hezký den.
    Marie Svobodová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *