15. duben 2019

Na podzim jsem nově vysazené jahodníky bohatě namulčovala posečenou trávou a dnes není po trávě ani památky, všechnu si natahaly pod zem žížaly a jiná žoužel. Půda je nádherně kyprá a vzdušná a není tam téměř žádný plevel. Tráva ještě moc neroste a tak jsem jako mulč použila hobliny, nebudu mít tedy strawberry ale shavingsberry. Pak mi došlo, že jsem byla možná příliš aktivní a mohla jsem půdu, než ji zakryji, nechat ještě nějaký čas prohřát. No už ty hobliny sbírat nebudu.

Frigo jahodníky přesazuji do kyblíků a ty menší musím vysazovat po dvou kusech, protože těch kyblíků mám přece jen omezené množství. Snad to rostliny pochopí. Na obrázku je odrůda PORTOLA.

Letos jsem přišla na chuť determinantním odrůdám rajčat. Pro brzký výsev jsou ideální, nevytahují se a netřeba se zabývat jejich problematickým uvazováním. Většina už vegetuje ve velikých nádobách, krásně kvetou a mají nasazeno spoustu plodů. Jsou už dlouho venku a navzdory chladným nocím a občas hnusnému počasí vypadají krásně. Trochu jsem jim pomohla postřikem, aby ten chlad zvládala lépe a daří se to. Na záhon je vysadím i s kyblíkem, který má vespod dostatek otvorů, aby si kořínky našly cestu ven – loňská pozitivní zkušenost.

Moje venku vysazená a na pospas počasí vystavená rajčata si vedou dobře a to jak rostlinky v uříznutých kyblících tak ty přímo v zemi. Dnes je ovšem budu muset na noc zakrýt,  předpovědi nejsou vůbec příznivé a hlásí mráz nejen na horách.

3 thoughts on “15. duben 2019”

  1. Dobrý deň, dajú sa už násjť tie vaše lektvary a nápady, čím striekať, prípadne polievať rastliny niekde na jednom mieste ako to už navrhovala p. Tomisová? Ďakujem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *