14. duben 2019

Už druhý den je nepěkně, sychravo, tmavo a studeno, kdyby alespoň pořádně zapršelo. Zatopila jsem si v pracovní místnosti, kde už nejsou citrusy a bydlí zde jen kočky. Je potřeba prostor uklidit, protože neustálým přehrabováním se v květináčích a jiných nádobách, netkaných textiliích a fóliích je tam obrovský chaos. Mám v úmyslu přesadit spoustu rostlin a k tomu je teplo a ohřátá dešťová voda potřeba. Docela mě vyděsili moji stálí zákazníci, kteří pějíc pochvalné ódy na moje rajčata, neustále navyšují své objednávky a hrozí, že mi nic nezbude. Letos snad využiji každého mrňouse či zálistek.

Pěkně mi rostou cukrové melouny, mám i něco málo cuket, bílé lilky se chystají kvést a některá determinantní rajčata už ukazují moje oblíbené plody ve tvaru srdce. Dvě salátovky v nádobě s „pivní“ kapkovou závlahou rostou zvolna, ale krásně kompaktně. Ve skleníku je v noci a teď i ve dne docela kosa, takže se rostlinám, které tam mám úplně všechny, vůbec nedivím, že se jim do nějakého růstu zrovna nechce.

Odpoledne vykouklo sluníčko, takže neděle se nakonec vyvedla a já jsem udělala spoustu práce. Za kvalitně vykonanou práci – kvalitní odměna! Tentokrát žádné nealko ale luxusní speciálek. To je panečku dobrota, lepší než jakýkoli dezert, i když třeba zmrzlinu taky můžu a nějaká v mrazničce určitě je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *