Alenka

 

Paprika Alenka je středně raná ruská odrůda. Je vysoce výnosná s vynikající chutí a odolností vůči stresu. Plody jsou v biologické zralosti sytě červené. Odrůda se vyznačuje zvýšenou odolností vůči houbovým chorobám a genetickou odolností vůči viru paprikové mozaiky. Odrůda je přizpůsobená nepříznivým podmínkám a poskytne bohatou úrodu i při nízkých teplotách a slabém osvětlení. Paprikám jsem přisvětlovala pouze první měsíc růstu a to byl prosinec.

Už nyní je jasné, že rostlinky nebudou nijak vysoké, ale násadu květů mají obrovskou. Vylomila jsem korunní kvítek a ještě dva další. Jedné rostlině nechám při růstu svobodu a druhou se snažím tvarovat a to docela radikálně. Jsem zvědavá, která z nich poskytne bohatší úrodu.

Aktualizace.       Paprika se má k světu. Jednu rostlinu jsem už koncem února zasadila do skleníku a ona sedí hodně při zemi. Je rozložitá, roste do šířky a je obsypaná květy a plody už taky ukazuje. Vypadají jako hodně boubelatá mimina. Druhý exemplář vegetuje v nádobě, je vyšší, na kořeny je mu mnohem tepleji, taky krásně kvete, má plody, ale rostlinka v zemi ho předehnala. Přitom při výsadbě byla docela pozadu. Ale snažím se jí vytvořit vzdušnou korunu a vše zbytečné vylamuji. Vyplácí se mi to.

5 thoughts on “Alenka”

  1. Zdravím,
    chtěla jsem se zeptat na už dříve zmíněnou ukrajinskou (?) znalkyni počasí – je březen a nic moc, do kdy ta paní předpovídá chlad? Jsem včera utratila majlant za kašírované folie tak jestli jsem neudělala chybu a za týden budou tropy….. nebyl by na ni možný odkaz? Jasně, že ta folie vydrží, ale vydržím já? :-))))))))

  2. Vypadá to, že se trefila velmi přesně. Předpovídala na březen několik teplých dní a návrat zimy v dubnu. Pokud by Vaše kašírované folie znamenaly nástup tropů, tak Vám je zaplatím 🙂
    Pokusím se odkaz vyhledat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *