10. březen 2023

 

 

Dokonale azurová obloha a v noci přes 8°C. To se musí osazenstvu skleníku líbit hodně. Dwarf odrůdy v hranatých květináčích si libují z dostatku prostoru, substrátu a živin. Všechny kvetou a i nějaký plodík by se našel. Slaví dnes přesně tři měsíce. Je to dost a vypadaly by jinak, pokud by bylo více sluníčka.  Ale já jsem moc spokojená. Ničím jsem ještě letos nepřítápěla, osvědčily se moje „termo“ tunely.  Nádherné  je moje první tamarillo.

K světu se mají cherry odrůdy a já mám radost z Vašeho Blahorodí a Santonia. Nařízkovala jsem dwarf rajče rostoucí v pyramidě a řízky jsou všechny tři  nádherně životaschopné. Mateční rostlina už je obrostlá spoustou  velikých zálistků. Všechny mají nasazeno na květ.

Při současných cenách cibule mě mrzí, že jsem do skleníku vysela jen málo semínek na zkoušku. Něco by z nich bylo.

Dnes si do skleníku donesu snídani, tak je tam příjemné pokoukání.

7 thoughts on “10. březen 2023”

 1. Nenatrefila jste ve videích na „etot luk Ekzibišen“? 🙂
  Roky jsem pěstovala jen salátovou Globo. Loni se vydařila Kelsae a letos přidávám do testu Exhibition, když jsou z ní příslušníci toho velkého národa tak nadšení.

  1. Na etot luk jsem natrefila 🙂 Mně se cibule nedaří, ale nemám na ni trpělivost. Globo mi vůbec nevyklíčila, zřejmě stará semena.
   Jsem na ten Váš Exibišen zvědavá.
   Veliká je Rus a tak je potřeba veliká cibule 🙂

 2. K dotazu Verči – chtěla bych, aby mě letošní testování dovedlo k cibuli, co velmi pozdě raší. Mám jinak sklon vybírat podle vzhledu různé zajímavé tvary. Kelsae byla ve srovnání s Globo loni lepší, cibule jedna jako druhá, váha okolo 3/4 kila a zatím neraší. Globo menší a po Vánocích už začíná rašit. Nejdéle vydrží šalotky. Rostly dobře i ze Sema, ale nejspokojenější jsem byla s polskými semínky Legutko, co jsou k mání v Baumaxu. Zřejmě Zebrune, i když není označena názvem odrůdy.

 3. Cibuli kombinují – na podzim do skleníku a truhlíku ve skleníku vysadim ozimou sazečku. Na podzim vyraší a zjara ji řežu na nať. A na počátku léta pak sklidíme menší cibule. A brzy na jaře seju do sadbovačů semínka, která pak jsou pro podzimní sklizeň. A nejradši máme Toscu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *