11. březen 2023

Tak možná to moje pekingské zelí nebude úplný propadák. Sazenice jsou krásné a já je co nevidět rozesadím. Nijak se ale neutápím v přehnaném opimismu a očekávám zradu. Za moji péči už jsem byla několikrát „odměněna“ tím, že rostlinky šly okamžitě do květu. Předvedl to pak choi a taky celer, který jsem kdysi piplala od ledna. Přešel chladem a vykvetl.

Vysela jsem do skleníku rané košťáloviny a římský salát. V sadbovači mám už nějakou dobu salát Little Gem a nějak se mu nechce. Vypadá pořád stejně. Je to zřejmě tím, že ten sadbovač je od přesazení rostlinek na venkovním okenním parapetu. No a dnes je kosa, sneží a fouká. Asi ho vezmu domů.

Hledala jsem v krabici nějaká semínka cibule a našla jsem pouze odrůdu Entita, což je cibule zimní sečka. Píšou, že se může vysévat i na jaře a já to tedy vyzkouším, když je tak ideální pro sklizeň s natí.

4 thoughts on “11. březen 2023”

  1. Máte nějakou speciální odrůdu pekingského zelí? To běžné se seje až v létě a narůstá se zkracujícím se dnem. Pak Choi také tak, ale taky mi vykvetlo. Jediného úspěchu s asijskou pozdní zeleninou jsem dosáhla loni s bílou ředkví, a to díky nezvykle chladnému a deštivému září a následně teplému podzimu. Měla jsem půlmetrové kusy (mám foto :-)) ). Prostě nám tu chybí ty monzuny.

  2. Speciální odrůdu nemám a vysela jsem dříve, než jsem si přečetla informace o vhodném termínu. Ale některé „dačnice“ pěstují pekingské zelí i z jarních výsevů. No tak se nechám překvapit.
    Bílou ředkev mám ráda moc, ale na pěstování jsem si netroufla. Ovšem letos jdu do ředkve černé.

  3. Černá ředkev bývá hodně tuhá. Zkuste všelijaké vodnice, ty vycházejí dobře.
    Ono může existovat pekingské jarní zelí, podobně, jako existuje bílá ředkev Jarola (Semo).

  4. Dobrý den, paní Jano, také mi vykvetl pak choi a jestli to nebylo tím, že jsem ho vysela do skleníku a rozsadila na záhon. Třeba by to neudělal z přímého výsevu a jen následného protrhání. Letos vyzkouším. Na Vašich stránkách se stále dozvídám nové věci. Přeji hodně úspěchu v pěstování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *