25. leden 2023

Než jsem odjela, stihla jsem založit kvas. Do sklenice jsem nacpala zbytky pečiva, banánové slupky a odkrojky z červeného zelí. Hmota zřejmě bouřlivě kvasila, podložený talíř byl plný tekutiny.  Výsledkem je nádherně růžový fermentovaný čaj, který velmi decentně voní. Je nadupaný probiotiky a já jsem namíchala roztok v koncentraci 1 : 10.

Návštěva obchodu s vinařskými potřebami měla být v mém případě pouze ilustrační. Jenže tam bylo tolik zajímavých věcí a já měla u sebe peněženku. Tak jsem svým rostlinkám koupila dobrotu a to Algahumin. Jde o rašelinový extrakt s hnědou mořskou řasou a obsahuje mimo jiné směs huminových i fulvových kyselin. Podporuje zakořeňování rostlin, jejich růst a kvetení, zvyšuje přirozenou obranyschopnost, zlepšuje kondici rostlin, zvyšuje jejich výnos a kvalitu.

Tak jsem k růžovému roztoku přidala patřičné množství právě Algahuminu a touto zálivkou jsem rozmazlila všechno svoje zelenisko.

2 thoughts on “25. leden 2023”

  1. Zdravím Jano,
    píšeš si do denníčku ceny za vše, co koupíš pro rostlinky?
    Docela by mne to zajímalo, ta čáska bude určitě vysoká ….

    Ale já také nehledím na cenu, je to koníček a holt to něco stojí :))

  2. Ne, takový deníček nemám. Kdysi jsem snad takovou snahu měla, ale vlastně proč? Peníze jsou oběživo a v poslední době docela ztrácejí na hodnotě. Člověk by si měl umět udělat nějakou radost. Moje dcera si kupuje luxusní kabelky a já utrácím v knihkupectví a zahradnictví. Boty dědím po neteři a zimní bundu už mám 15 let 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *