12. leden 2023

Už nějaký ten rok sleduji Tatianu při jejím zahradničení a byla pro mě vždy velikou inspirací. V poslední době dovedla k naprosté dokonalosti svoji zimní zahrádku. K pěstování rajčat, paprik, okurek a spousty další zeleniny během zimních měsíců si vyhradila celou jednu místnost, kterou vytapetovala stříbrnou odrazovou fólií a pořídila vhodné osvětlení. Výsledky jejího snažení jsou fantastické a naposledy mě dostaly její papriky, které 8. ledna vypadaly neskutečně. Jejich výsev provedla 6. září a rostliny jsou v plné plodnosti. Neuvěřitelné!

Tatiana propaguje firmu Partner, s jejímiž semeny jsem já taky začínala, a tak všechny odrůdy pochází právě od této firmy.

Já nemám k dispozici místnost, kterou bych pro takové pěstování vyhradila, ale o ty papriky se letos rozhodně pokusím. Vyberu nějaké vhodné odrůdy a v září startuji 🙂

6 thoughts on “12. leden 2023”

  1. Mě fascinuje to tapetování. Jednak to muselo být složité a druhák stříbrná fólie je pro odrážení světla nevhodné. Bílé stěny by jí pomohly víc.

  2. No tak možná má na těch stěnách něco jiného. Mně to připadalo jako stříbrná fólie, já se v tom moc nevyznám. A co se tedy používá v growboxech?

  3. Aha, no a já jsem si kousek té stříbrné fólie koupila. Používám ji jako zadní stěnu v miniskleníčcích a taky pro odstínění grow světel v obýváku. Líbí se mi to 🙂

  4. Taky ji sleduji. Mít o jednu místnost víc tak ji určitě zabavím pro tento účel a měli bychom zeleniny, že bychom ji nesnědli 🙂 Jenom jsem přemýšlela, jestli to má stejnou chuť jako ze záhonu….přece jen je zatraceně míň světla..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *