Důchod

Můj manžel je už několik dní v zaslouženém důchodu. Moc se těšil a nudit se zřejmě nějaký ten čas nebude. Koupil novou kuchyň, do celého domu nové dveře, dlažbu na vjezd do baráku, objednal nová okna a chystá fotovoltaiku. Vše si instaluje sám !!!  Drobný problém vězí ovšem v tom, že my se neshodnem v ničem a je jen otázka času, kdo z nás bude jako první zakopaný v kompostu 🙂  Mně sice do důchodu ještě nějaký ten rok chybí, ale už jsem dle svého názoru společnosti odvedla dost, takže jsem „rentiér“. Ženu by měl uživit muž.

Manžel měl velikou obavu z toho, co teď bude jíst. Měl přeci každý den na výběr ze tří jídel, kdežto já se tedy moc nesnažím a vaření pro sebe flákám. Není to pravda! Naopak. Připravuji si samé „vybrané“ zdravé pokrmy a pochutnávám si. Svíčková se šesti to ovšem není.  Zatím ještě hlasitě naprotestuje, všechno mu chutná a to i perlový kuskus s mangoldem. Mňam! Už dokonce jednou uvařil osobně a to fazolový guláš s hlívou.

Nějaký ten den se bude mít dobře. Na prázdniny přijel Mates a vzal sebou kamaráda. Hoši mě už v autě při cestě z nádraží varovali, že mají žravé období a doufají v plně obsazenou lednici. Takže dnešek zahájím pečením štrůdlu, chleba už jsem zvládla včera.

3 thoughts on “Důchod”

  1. Fakt, v důchodu?? Ti povím, že na to jsem ani nepomyslela, že už by šel do důchodu. Já vím, ono to letí, jen já si ho ještě pořád pamatuju hlavně, když jsme chodili do téže fabriky 😉 Tak, že moc zdravím a ať si důchodu náležitě užívá. Moje mamka, v důchodu už roky vždycky říká, že nějak nechápe, jak někdo v důchodu mluví o tom, jak se nudí. Ona tak nějak zatím neví, co dřív. Možná na bytovce…?
    A ty to máš teď super, když na všechno budete dva, hele rytí třeba.. 😉 Si dělám srandu, Tom nikdy na rýči nestál 🙂
    Včera si tchýně půjčovala elektrickou ,,motyku“(kdo nezná, ten malý kultivátor na šňůru) Prý už toho mlácení motykou má plné zuby a jestli se jí to bude líbit, tak si ji koupí. Já jsem toho mlácení měla dost už pár let, muž mi to velkým rotavátorem odmítal dělat, to taky bylo vždycky odkládání a řečí kolem toho, tak jsem si ji pořídila a jsem spokojená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *