Rosa Ple

Rosa Ple je tradiční odrůda z Katalánska ve Španělsku, kde se pěstuje už desítky let. Já mám slabost pro rajčata žebrovaná a tak jsem po ní pro letošní sezonu sáhla. Vysela jsem tři semínka, vyrostly tři mohutné sazenice a já jsem si nechala jen jednu. Žebrovaných odrůd mám ve své sbírce spoustu  a ač jsem jich letos vysela mnoho, tak to zdaleka nebyly všechny.

Rosu jsem po dlouhém váhání vysadila na VIP záhonek mezi indigo krasavce a ona tak nějak unikla mojí pozornosti. Vyrostla obří rostlina se spoustou velikých listů a já jsem dostala šok, když jsem jen tak pro zajímavost odhrnula spodní listy. Na prvním vijanu na mě vykoukla spousta obrovských žebrovaných plodů. Rajčata neustále zvětšovala hnmotnost, vzájemně se k sobě tulila a vypadala jako růžoví Otesánci. Rostlina si hmotnost plodů drží i ve výšce a já jsem nadšená.

Jedno rajče rozkrojené na půlky, naplněné nejrůznějšími dobrotami a zapečené v troubě stačilo k obědu dvěma osobám. Krásná macatá Španělka postupuje do další sezony.

3 thoughts on “Rosa Ple”

  1. Nina není kupodivu podobná vůbec, je červená, má mnohem hustější žebra a není tak „dutá“. Rosa Ple má hodně tlusté stěny, ale uvnitř jen trochu gelu se semínky, proto je tak geniální na plnění a zapékání. Až rozkrojím další kousek, přidám fotku řezu.

  2. Dobrý den, nějak se neumím orientovat v nabídce semínek rajčat
    a nerada bych něco prošvihla. Zase na druhou stranu si myslím, že nabídku budete teprve sestavovat, jak jste psala, snad až do vánoc. Sepsala jsem si rajčata které chci, ale nějak v tom tápu 🤔
    Každopádně děkuji a moc se těším na ty úžasné rajčátka 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *