Tomarindo Multicolor

Rajčatová sezóna se teprve rozjíždí a já už mám jasno o vítězi kategorie cherry pro tento rok. Nebude mít zřejmě konkurenci a to mám letos cherry odrůd vysazeno spoustu a nádherných.

Jednu rostlinu pěstuji v plachťáku a druhou venku v bílém nopu. Ta venkovní má obrovskou výhodu, stojí totiž na vozíku a je možné ji při nepřízni počasí uklidit pod střechu. Rostlina je pěstovaná na tři výhony a přesto je velmi vysoká. Ponechala jsem na hlavním výhonu sedm vijanů, na druhém pět a ten třetí si rajče zvolilo samo dost vysoko, takže má tři. Všechna plodenství jsou nádherná, kompletní, nechybí ani jeden plod z neopýleného květu. Rostlina je naprosto zdravá, roste trochu jako liána a je potřeba ji často uvazovat, jinak se klade k zemi.

Velmi si cením faktu, že na žádném plodu není černá špička a to jsou pro tuto fyziologickou poruchu letos skvělé podmínky.

Rajčátka mají atraktivní tvar i barvu, kterou během zrání mění jako chameleon. Už jsem taky ochutnala a jsem velmi spokojená. Konzistence plodů je pevná, ale slupka neruší. Všechny látky zodpovědné za chuť si podaly ruce a výsledek je dokonalý. Rostlina ve foliovníku je už u stropu, ale zatím nezraje. Semínka už kvasí a bude jich dostatek.

Úvodní fotku jsem si s dovolením vypůjčila, ale co nevidět budu mít i já taky takovou krásnou.

4 thoughts on “Tomarindo Multicolor”

    1. Toto rajče chutná skvěle. Nevím, jak chutná dobře vyzrálé tamarillo, já jsem jedla to nevyzrálé a bylo hodně hnusné 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *