Blush

Odrůda Blush Tiger pochází z dílny firmy Artisan a já jsem ji letos vysela z určitého důvodu. Chtěla jsem ji totiž porovnat s ruskou hybridní odrůdou Kotja F1 od firmy Partner.

Rostliny i plody jsou naprosto totožné, jen Kotja mi příjde produktivnější, mohutnější a odolnější vůči nepřízni počasí a chorobám. Blush letos masivně trpí na nekrózu květního konce plodů, zatímco Kotja nikoli. Chuťově mi příjde Tiger malinko výraznější, chutná mi velice, je to lahůdka. Plody jsou opravdu velmi atraktivní a vzhledem k dostupnost semínek bude náš dvůr v budoucnu zdobit odrůda od Artisanu. Mile mě překvapil fakt, že plody nepraskají, což se o jiných odrůdách této firmy bohužel tvrdit nedá.

9 thoughts on “Blush”

  1. Gold Placer ( Zolotuju Rossyp) letos nemám, ale byla Blush i Kotjovi velmi podobná. Plody byly malinko štíhlejší a rostliny nebyly tak robustní, ale spíše tenké liány. V tomatosvětě se objevují stále nové odrůdy, tak se nelze divit, že spousta z nich vypadá naprosto stejně.

  2. Letos jsem vysel poslední semínka Kotji a dumal, čím je nahradit. Tak snad mám jasno, wuxalem stříkám, takže nekrózu bych snesl. Na Kotjovi se mi líbí ta odolnost, ale nemůžu mít všechno:)

    1. Já jsem se loni s nekrózou setkala jen u jediného rajčete odrůdy Odat F1 a tak jsem to letos hodně podcenila. Ta výheň na našem dvoře je šílená a nepomůžou ani bílé nopy. Alespoň tak vyselektuji náchylné odrůdy. Některé to zvládají s grácií a ty postoupí do dalšího ročníku 🙂

      1. Já jsem musel otrhat polovinu plodů slivky šokoladovej a zabavy – už jsou na blacklistu. Ale ztráty mám i na jiných odrůdách. Bojují s krtkem a podhrabane kořeny jim zjevně nepomohly, jinak si to vysvětlit neumím.

  3. Jani, ak budeš zverejňovať presný názov tejto odrody od Artisanu je iba BLUSH- Fred Hempel je citlivý, ak niekto pridá k menu Tiger. Niektoré eshopy si toto nesprávne pomenovanie prisvojili a dosť to kritizoval. Tigra má iba v pomenovaní Green Tiger a Lucky Tiger .

  4. Dobrý den Jano. Blush Tiger 🙂 je u nás od loňska také stálice. Nekróza se mi neobjevila a to ani letos v těchto vedrech, ale mám je v záhonech což je asi velký rozdíl. Vše co máme na terase v textilním big bagu tak tím trpí – konkrétně Green Tiger nebo Rubylicious, který je jinak OK. Jo a Blush Tiger loni omylem na 5 výhonů a ustálo relativně se ctí, plody se zas tak nezmenšily ….. u nás rozhodně postupuje také dále

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *