Celano F1

Celano F1je hybrid, který má v nabídce firma Thomson & Morgan. Je u něj deklarovaná odolnost vůči plísni bramborové. Semínka mi koupil přímo v Anglii synovec, který tam žije.

Vysela jsem pouze jedno semínko a to v lednu a měla jsem v plánu si rostlinku namnožit pomocí zálistků, ale plán jsem neuskutečnila. Rostlinka byla tak hezká a vitální, že jsem jí dala prostor, ať ukáže, co umí. Už při tvorbě prvního vijanu jsem pochopila, že rajče se bude snažit utvořit rekord v počtu plodů a je tomu tak. Rostlina je tak obsypaná plody, že nejsou skoro vůbec vidět listy.

Sazenici jsem brzy vysadila do bílého nopáku a umístila na slunečný dvůr a nedávno jsem ji přemístla do jižní výhně před dům. Rostlinka vše snáší bez problémů, netrpí žádnými chorobami či příznaky nedostatku nějakého prvku. Potěšilo mě, že plodům nečernají špičky a tedy nejsou náchylné na nedostatek přijatelného vápníku v substrátu. Chuť rajčátek je excelentní. Rostlina budí velikou pozornost kolemjdoucích, protože roste velmi blízko chodníku. Jsem nadšená!

2 thoughts on “Celano F1”

 1. To vypadá moc hezky ! 🙂
  Vážně uvažuji o redukci odrůd, nejsem profík a stejně se mi to smíchá…😅

  Uvidím po sezoně, zatím z výsevu 8.3. žádná rajčata nedozrávají…
  Asi dělám něco blbě…;)
  Ale s láskou! ;))

 2. Rajčata z výsevu 8. 3. nedozrávají ani mně, malinko na ně spěcháš.
  O redukci odrůd uvažuji každým rokem a zatím se mi podařilo jejich počet vždy navýšit.
  Ta láska je potřeba 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *