8. červen 2022

O lidech narozených ve znamení Štíra se říká, že jsou vášniví a lehce vzplanou. Taky jsem vzplanula a to v Itálii. Nerozohnil mě ovšem žádný Ital ( asi stárnu), ti jsou všichni o hlavu menší. I když panu majiteli onoho obrovského zahradnictví bych ty chybějící centimetry prominula. Totálně jsem se zamilovala do rostliny Punika Granatum, tedy granátového jablka.

Já bych u těch fascinujících keřů dokázala stát do nekonečna. Jeden obří exemplář se nacházel v zahradě vily u Benátek, kde jsme po cestě přespali. Byl impozantní a samý květ. Ty květy mě uhranuly. Byly takové sukulentní, tučnolisté a svými barvami dokázaly tu zahradu parádně rozzářit. Okamžitě jsem pochopila, že můj život bez této rostliny postrádá smysl. Další exempláře jsem potkávala každý den v kempu u bazénu. Tyto byly pěstovány o obřích terakotových květináčích a já těm svým budoucím kouskům jednou taky takové pořídím.

Po návratu domů jsem okamžitě začala pátrat po tom, kde rostliny seženu. Narazila jsem ovšem většinou na kultivary okrasné květem. Nakonec jsem si koupila odrůdu Dente di Cavallo a v merku mám ještě Acco. Přála bych si nějakou už hodně vzrostlou rostlinu a takové mají v zahradnictvi Olivovník v Buchlovicích. Ta už ovšem stojí nějakou tu kačku.

Rostlinku jsem okamžitě přesadila, zatřihla a umístila do subtropického oddělení mezi citrusy.

4 thoughts on “8. červen 2022”

  1. Taky jsem se kdysi dávno do masitých květů granátovníku zakoukala. Rostlinku umořily svilušky a moje přehnaná péče v zimě. Koukni na palmycycasy.cz, od 18.6. budou mít desetileté keře za slušnou cenu, na autentických foto vypadají parádně, odrůdu neuvádějí. Jsou ze Španělska.

  2. Moc díky za typ, rozhodně si rostlinu koupím, je to sice v Praze, ale zaúkoluji dceru. Právě 18. 6. hraje Matyáš svůj první tenisový turnaj a já bych byla ráda u toho, takže zřejmě v Praze zrovna budu. Dáme kafe?

    1. Dáme. Nejlépe na nějaké zahrádce s výhledem. V Praze jsem byla naposled snad s tebou, (když nepočítám cesty po doktorech). Můžeme si pro změnu povyměňovat fíkovníkové řízky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *