4. červen 2022

A jsem v pr….! Vypustila jsem ovšem v té chvíli výživnější slova. Nesouc v každé ruce 10l konev z vodou, zahučela jsem do díry, o které běžně vím, ale byla jsem zamyšlená. Moje bio pantofle jsem měla obuté jen ležérně, ač vím, že si přesky musím zapínat. Takže mám slušně pochroumaný kotník a bolí to kvalitně.

Nicméně je čas jahod. Jahodníky Karmen, které unikly likvidaci porostu, aby nepřekážely rajčatům, se předvájí v tom nejlepším světle. Rostliny jsou nádherně zdravé, plodů je dostatečné množství a chuť skvostná. Vegetují na dvoře, kde neustále pálí slunce a já je musím zalévat, jinak bych sklidila jahody již sušené. Koncentrace chutí je tak maximální. Rozhodně si je tentokrát namnožím.

Krásně se ujaly všechny frigo sazenice a většina z nich už taky ukazuje první jahůdky. Hodně se snaží odrůda Mara de Bois, kterou si přála moje máti. Rostlinky jsem zasadila do květináčků a postavila provizorně na rajčatový záhon. Ony pustily skrze drenážní otvory kořínky a už s nimi nehnu. Překazily mi tak plány, že je nasadím do truhlíků a umístím na krásné dřevěné stojany, které jsem si objednala u svého dvorního truhláře. Ten ovšem někam založil jejich míry a prý se mi to bojí říct. Takže stojany nemám a jahodníky si rostou v zemi.

Už nějakou dobu plodí rostlinka Just add Cream a jahůdky chutnají přesně jako ty lesní. První plody jsou malé, ale současné květy jsou předzvětí toho, že budou větší. Jsem nadšená a šlahouny rozhodně nechám zakořenit.

Jako každým rokem budí pozornost záhonek s odrůdou Daroyal. Každá návštěva ho musí minout a všichni se obdivně zastaví. Tentokrát jsem pečlivě hnojila a zalévala a tak jsou jahody luxusní.

1 thought on “4. červen 2022”

  1. Ahoj, také jsem koupila jahodník Mara de Bois, tak krásné rostliny nemám, plody jsou menší. Mám je v truhlíku na jihozápadním okně, tam je výheň a nesvědčí jím to…
    Dole na dlažbě také v truhlíku roste Senga Sengana, a ta plodí úžasně a chuťově se mi zdá lepší . 🙂

    Dávej na sebe pozor, 2 konve už dávno nenosím 🙂
    J9nak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *