28. duben 2022

Mám pouze jeden nervový systém a je už léty docela opotřebovaný. Mám pouze jeden pár rukou a den je dlouhý jen 24 hodin. Práce mám nad hlavu a moje hlava se nachází ve slušné výšce. Tento úvod směřuje k věci jediné, už nemám trpělivost ani čas likvidovat tu neustálou invazi mšic na paprikách nějakými mírumilovnými prostředky. Mšice kupodivu nesídlí na listech, ale všechny stopky, poupata a květní lístky jak vnější tak i vnitřní jsou jimi doslova 100% pokryty. Ještě nikdy ve své zahradnické kariéře jsem takovou kalamitu nezaznamenala.

Tak jsem vybrala ten nejvíce přírodní a doporučovaný prostředek od firmy Neudorff pod názvem Neudosan. Včera kolem poledne zásilka dorazila a já jsem okamžitě postřik provedla. Už po dvou hodinách jsem zaznamenala, že mšice jsou výrazně zpomalené a mravenci zoufalí. Došlo jim, že je konec kamarádství a sběru medovice. Prostředek je vhodný i na svilušky a molice, tak lahvičku postavím na viditelné místo ve skleníku jako varování.

Koukala jsem na instagram a mšice na paprikách jsou letos celosvětovým hitem.

3 thoughts on “28. duben 2022”

  1. Já jsem dostal Bioöl – hlavní složka tam je opravdu olej. Byl jsem k tomu hodně skeptický, ale jednu várku jsem namíchal a přidal jsem do ní silwet jako smáčedlo a opravdu to všechny mšice zabilo. Koukal jsem jak blázen – krám za 100 Kč, který bych si sám nekoupil.

    Já jsem na tom se mšicemi lépe než vloni, to mi málem sežraly i rajčata. Ze skleníku jsem vyházel přes zimu vše zelené (hlavně jahody), aby neměly kde zimovat. A vypadá to nadějně.

  2. Já jsem taky nenechala ve skleníku přes zimu vůbec nic a to po zkušenostech s molicemi, které mi přezimovaly na jahodnících.
    Neudosan jsou draselné soli mastných kyselin, takže vlastně taky olej, jako smáčedlo jsem přidala březové dehtové mýdlo. Tak snad bude klid.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *