Sugar Baby

Rozhodla jsem se, že si na okenním parapetu vypěstuji meloun. Inspiraci jsem našla u jednoho borce, který nevlastní ani kousek zahrady a pěstuje melouny na balkoně. Skvěle se mu to daří a je schopen sklízet skutečně kapitální kousky. Jeho metoda je založená na faktu, že rostliny melounů koření hodně hluboko a tak je sází do 1m vysokých kanalizačních trubek o průměru 160mm.

Jeho metoda mě nadchla natolik, že jsem vysela jedno semínko odrůdy Sugar Baby a jako prostor pro růst rostliny jsem zvolila okenní parapet. Rostlinka se má k světu a co nevidět ji přesadím do roury, která bude stát na zemi a pod šlahouny položím na parapet černou tkanou textilii.  Zatím kvetou pouze samčí květy a já jich budu potřebovat spoustu ve chvíli, kdy se objeví ten očekávaný samičí a bude potřebovat opýlení.

Tento zbůsob pěstování vodních melounů pak vyzkouším taky venku na dvoře, mám myšlenku 🙂

3 thoughts on “Sugar Baby”

  1. Dobrý den, no nebyla to žádná sláva. Melounky byly velmi malé, tak do dlaně, ale dokonale vyzrálé a sladké. Takové melounové jednohubky. Příští rok se poučím z chyb. Zřejmě potřebovaly mnohem více živin, než jsem jim poskytla. Vydařené byly ty cukrové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *