19. březen 2022

Au!! Proč mě včera nikdo nevaroval, že teplota klesne v noci tak hluboko pod 0°C ? Vždy se podívám na předpověď pro náš region na Windy a tentokrát se tedy spletli. Včerejší krásný jarní den moji ostražitost otupil a já jsem venku nechala všechny letnící se rostliny. Citrusy by to mohly dát v pohodě a kiwi bude muset zřejmě vypučet znovu.

Bohužel jsem neprovedla mrazová opatření ve skleníku, netkaná textilie zůstala úhledně  složená pod stolem. Mám tam úplně všechna rajčata včetně výsevů. Velmi nerada bych začínala úplně od začátku. Bohužel je spousta rostlinek na policích těsně u polykarbonátu a v těch místech je teplota stejná jako venku.

Krásné rostliny paprik jsou na tom zhruba o metr lépe a ve středu skleníku je teplota malinko vyšší. Nádherně to rozjela moje oblíbená stálice odrůda Aries. Letos jsou rostlinky generace F2 a jsem hodně zvědavá, zda si podrží vlastnosti původního hybridu. Zatím se situace vyvíjí velmi nadějně. Papriky jsou vysoké, statné a nasadily spoustu plodů.

Ve chvíli, kdy do skleníku zasvítí první sluneční paprsky, půjdu monitorovat škody.

5 thoughts on “19. březen 2022”

  1. Já jsem se včera nechala totálně ukolébat tím jarním počasím. Většinou jsem obezřetná a pocitově to většinou odhadnu. Smůla.

  2. Naštěstí je vše ve skleníku v naprostém pořádku a rostlinstvo svěží a krásné. Žádná vodní hladina v kyblíkách nenese stopy po ledu. Takže jsme dali beze strát těch -6°C. Tuto skutečnost přičítám krásně vyhřáté zemi, která to teplo pustila v noci do prostoru. Skvělá práce podzemního vytápění teplým vzduchem od stropu. Jsem nadšená!

  3. Bylo to napínavé, super, že ti to dobře dopadlo. Ve 3 ráno jsem zapálila ve skleníku svíčky pod cylindry z terakotových květináčů položených na cihlách a taky dobrý.

  4. Ha, čtu až teď. Jani, u nás -8st a nikdo to nečekal! Čekala jsem tak kolem -3max. Ale mě naštěstí nemělo co zmrznout. No ještě, že ti to takto dopadlo, to by bylo na zabití…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *