Čokoládová marmeláda

Nikdy jsem neměla zálibu v pěstování determinantních odrůd rajčat. Kdysi ve svých začátcích jsem se o to pokoušela a tuším, že šlo o rajče Homer. Měla jsem asi deset kousků a rostliny jsem vysadila na okraj záhonu. Byla jsem mile překvapená poměrně slušnou úrodou. Tehdy jsem ještě rajčata nesušila a chuť pro přímý konzum nebyla nic moc.

Letos se pomaloučku k determinantním odrůdám vracím a už jsem vymyslela, jak na ně. Velmi pečlivě budu volit počet výhonů, aby byly rostlinky vzdušné a nevypadaly jako košťata. Slibuji si od toho, že v nádobách nebudou takové problémy s uvazováním, jako u velmi vysokých tyčkových odrůd.

Okouzlila mě odrůda ukrajinského šlechtitele Ruslana Duchova Čokoládová marmeláda s výškou kolem 80cm. Plody jsou velmi atraktivní a se skvělou chutí. Neudržela jsem se a jedno semínko už jsem vysela. Rostlinka je ve stadiu prvních pravých listů.

2 thoughts on “Čokoládová marmeláda”

  1. Jani a nevieš, ako sa má pán Ruslan? Začiatkom decembra mi písal na mail, že leží v nemocnici s rakovinou, nevie, ako na tom bude a odvtedy sa mi neozval.

  2. Tak to nevím, ale snad to zvládne. Já mám na Ukrajině kamaráda, takže komunikuji s ním. Nově mám skvělé kontakty v Kazachstánu, ale vůbec nevím, jestli se tam pěstují rajčata a jaká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *