Slunečný únor

Když jsem v prosinci vysévala pět raných determinantních rajčat, přála jsem sobě a hlavně jim slunečný únor. Už jsou totiž ve skleníku a tedy bez možnosti jim přisvětlit grow zářivkou. Ze solidarity už nebudu svítit žádným rostlinkám a světla definitivně balím.

Rostlinám se ve skleníku velmi líbí a vypadají zdravě. Prospívá jim rozdíl mezi denní a noční teplotou a rostou nádherně kompaktně. Doma už by jim vysoká teplota v nočních hodinách vůbec nešla k duhu. Včera už jsem k nim přidala papriky, krásně vypadající a kvetoucí okurku Kalimero a taky meloun. Ventiláror systematicky fouká teplo pod zem a už by se daly vysadit moje přísady košťálovin. Rajčátka, která vyprodukovala Skorospělka, se zvětšují přímo před očima a jsou to roztomilé malé bifteky.

Sluníčko už vyhnalo ze země sněženky a na naší zahradě jich je odjakživa doslova lán. Musím chodit velmi opatrně, abych po nich nešlapala.

3 thoughts on “Slunečný únor”

  1. Ta rajčátka se krásně nafukují. Ukaž meloun. Cukrový? Ty miluju. Prý v teplotě pod 15°C přestávají růst. Leda bych si melounoviště udělala v podkroví 🙂

  2. Meloun je to vodní odrůda Sugar Baby a je na titulní fotce úplně vpravo. Taky mám moc ráda cukrové melouny a letos mám fakt krásné a exotické odrůdy. Ty ovšem budu pěstovat venku, takže na výsev je ještě spousta času.

  3. Krásný melounek. Vodní jsem nikdy nepěstovala, děsí mě představa, že by spolykal hektolitry vody a že by při mém lajdáctví uhynul žízní. Ale hlavně na něj nemám místo. Zkusila bych u mámy, jenže tam je zas spousta slimáků a hlemýžďů 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *