7. únor 2022

Dnes mám nečekaně o zábavu postaráno. Existují totiž lidé, kteří zbožňují moje sušená rajčata a tak mám docela velikou zakázku.

Sušená rajčata ročník 2021 jsou exkluzivní. Příčin je hned několik. Dokonale jsem zvolila odrůdy a umístila je na ten nejslunečnější záhon, který mám k dispozici. Loni nám přálo počasí a zásluhou spousty slunečných dní se v plodech vytvořilo nezvykle mnoho cukrů. Běžně průměrná rajčata tak chutnala skvěle. Jako bonus navíc pak úroda vysoce překročila tu plánovanou. Pořídila jsem novou sušičku a všechna rajčata jsou usušená krásně rovnoměrně a mají nádhernou červenou barvu.

Pro rok 2022 mám nachystáno spoustu nových odrůd na sušení a budu muset navýšit počet rostlin, abych byla schopná uspokojit všechny zájemce a aby zbylo i něco málo pro mě. Opět jsem zvolila rajčata s plody, které jak tvarem tak velikostí připomínají menší slepičí vajíčka.

7 thoughts on “7. únor 2022”

 1. Myslíš Jano, že i já, obyčejný
  zahradník, amatér, mám šanci je někde koupit a ochutnat? (třeba od Tebe)
  Ještě jsem nezkoušela, neumím to…
  Ale moc mi chutnají 🙂

 2. No takovou lahůdku nikde nekoupíš 🙂 Moje kadeřnice si je jednou koupila někde v marketu a vyhodila do koše, prý se s těmi mými vůbec nedají srovnat. Zapíšu si Tě do pořadníku a jednou do té Ostravy vážně přijedu. Moje sestra je taky miluje a vždy si je schová jen pro sebe.

 3. Ahoj kocky

  este som popravde nesusila paradajky, dajte motivaciu a kupim susicku. Raz som kupila v Lidli v oleji do nejakeho spagetoveho receptu, ale nenadchlo ma to. Ja vsetko zavaram na stavy a kecup, dcera miluje moje paradajkove polievky a v kecupe plava (ja robim peceny s kapiami, len stale vybuble a oplacka ruru, manzel potom zuri, musim vypestovat menej stavnate a viac masite odrody) . Co teda robite so susenymi paradajkami v oleji? Diky, sezona… is coming… hip hip hura

 4. Ahoj, sezóna ..is coming, ale jaro by si mohlo letos pospíšit. Už jsem netrpělivá.

  Moje setra tvrdí, že kvalitní houska s máslem a mými sušenými rajčaty je ta největší pochoutka na světě. Já jsem stejného názoru. Moje kadeřnice dokáže sníst celou skleničku na posezení jen tak a tvrdí, že to je totální nirvána. Byla by škoda takovou dobrotu znehodnotit varem.

  Sušičku rozhodně kup !

 5. Dobrý den,
  Prozradíte jaké máte oblíbené odrůdy na sušení? Chtěl bych letos zkusit například De Barao ale budu moc rád za jakoukoliv inspiraci či radu. Děkuji!

 6. Dobrý den.
  Právě De Barao Red je moje velmi oblíbená odrůda na sušení. Je slušně úrodná a plody mají přesně ten tvar, který se mi líbí. Rajčata suším rozkrojená na poloviny. Velmi podobná je odrůda Santa Cruz Cada a Cencara, ta je od firmy Vilmorin.
  Já hodně pěstuji ruské hybridy od firmy Partner a to Marselon, Vikusija, Vělikosvětskij a Pokrasněvšaja Něvěsta, ty jsou úrodné a velmi odolné. Jen semínka se obtížně shánějí. Z českých rajčat je vhodné třeba Blumko. Letos jsem zamířila do Itálie a do Maďarska, tak uvidím, co tyto odrůdy předvedou.

 7. Moc děkuji za tip. Semínka Santa Cruz Cada mám od vás, určitě letos plánuju vyzkoušet. Blumko mám asi 2-3 roky staré, uvidíme jestli na něj ještě najdu nějaké místo. Bude to tuhý boj, musím vybrat maximálně 30 odrůd, navíc se na místa ve skleníku těší i sazeničky paprik. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *