5. prosinec 2021

Při opět velmi brzkém ranním pohledu z okna mi došlo, že bych měla svůj příspěvek, který jsem si předchystala včera, přepsat. Bílou barvu sedmikrásek zakryla jiná a to plošná bělost. Nasněžilo. Ale nic měnit nebudu. Už jsem se stihla hodně nasmát. Pro naše koťata je sníh naprosté zjevení a dokážou si ho velmi roztomile užít. Je škoda, že neumí udělat sněhovou kouli, určitě by by vypukla sourozenecká koulovaná.

 

Zítra přijde Mikuláš a venku kvetou sedmikrásky. Teplo ale rozhodně vypadá jinak. Včera bylo nechutně chladno a fičel ledový vítr. No vždyť je prosinec. Neměla jsem v plánu z teplého obýváku ani vystrčit nos, ale vyhnala mě zvědavost. Mám nový teploměr do půdy a tak jsem tuto novou hračku šla vyzkoušet. Zemina ve skleníku má 5°C  a pro porovnání substrát , ve kterém rostou Minisprinty na okně 16°C. No tedy nic moc, ale na parapetu je chladno. Postavím květináče na topení.

Sobotu jsem měla lenivou a většinu dne jsem koukala na sportovní kanál v televizi. Normálně bych si četla, ale právě jsem zdolala knihu Marty Davouze Vypadni z mého života a jsem tak plná dojmů, že bude nějakou dobu trvat, než je vstřebám. Přečtení této knížky vřele doporučuji a to hlavně ženám. Brilantní jazyk autorky je hodný obdivu a ačkoli popisuje ne vždy veselé příhody, její nadhled a inteligentní humor mě vždycky dostanou.

Rozhodla jsem se vypěstovat si na okně nějakou baby zeleninu a tak jsem na misku s pískem vysela mrkev a ředkvičky.

5 thoughts on “5. prosinec 2021”

  1. Tak sedmikrásky kvetou i na Valašsku , asi to je už celoročně kvetoucí květinka . Teplotu i půdy měřím zavařovacím teploměrem , jde to výborně . Zjistil jsem , že papriky ve skleníčku na topení mají 29 st, tak jsem je podložil ručníkem. Jelikož jsem takovou zajímavou knihu nedostal , tak jsem si dělal kostivalovou mast z rostlinky , která mi vyrostla ve skleníku , bez sázení , asi si řekla , že by se mi sešla.

  2. Děcka, přece se nebudete handrkovat ! O jaké knize se mluví?
    Dodržujte zimní klid, po novém roce začneme! 😃👍
    Hezký adventní čas všem čtenářům Janiných skvělých stránek přeji z Ostravy 😄👋
    Dáša

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *