21. prosinec 2021

 

Mými šťastnými čísly jsou 21, 20 a 12. Ty jo, to bude dnes super den, jestli já si nakonec nekoupím nějaký ten los nebo výjimečně vsadím sportku. Tam ovšem někdo vybral 200 mega a zbyly jen drobné. Nebo budu mít štěstí v a pozve mě někdo na kafe, oběd nebo večeři?

Zakoupila jsem ještě jednu odrůdu minihadovky a to Pony F1 a tak jsem zkompletovala svoji sbírku. Plodit by měla střapkovitě, tož jsem na to zvědavá. Myslím, že ji pěstoval letos Petr, tak třeba se podělí o dojmy. Okurky Kalimero a Pony pro domácí pěstování vyseji v lednu, to už se bude pomaličku prodlužovat den.

Okurky jsou plodina velmi hladová a je potřeba je dobře živit. Tak jsem zfermentovala banánové slupky a dnes využiji zbylé slupky z brambor. Ty jsou úžasným zdrojem všech možných makro i mikroelementů, tak je chvilku povařím a scedím. Šoupnu k nim i zbylý košťál z bílého zelí. Smíchám banánový čaj s vývarem ze slupek a vnikne tak neodolatelná mňamka pro moje krásné přísady. Rajčata a papriky už cítí tu vůni a nedočkavě nadskakují ve vaječných skořápkách.

 

3 thoughts on “21. prosinec 2021”

  1. Ponny jsem pořídila snad hlavně kvůli jménu 🙂 . Jsem zvědavá, jestli bude alespoň stejně dobrá jako minisprint. Zatím fermentuji jen kimchi. Poslední dobou se na něm stávám závislá (sbíhají se mi sliny, jen o něm píšu). Asi je to reakce na přeslazení sladkými vůněmi při pečení a zdobení cukroví. Ale pořád jsem nenašla odvahu nějakým takovým lektvarem zalít tak křehoučké rostlinky. Kdy poprvé přihnojuješ přepikýrované sazeničky? Používám supresivní substrát od Forestiny a tam tvrdí, že živiny jsou v něm na 6 týdnu (ale moc tomu nevěřím). K tomu svícení – používám 18W 6500K 2000lm žárovku od Philips. Myslíš, že to stačí?

  2. Já si všechny substráty míchám sama a jsou hned zpočátku velmi výživné. Rostlinky nehnojím, necpu je dusíkem, jen tak lehce rozmazluji. V mém substrátu je vždy přítomná Trichoderma a tak krmím hlavně ji. Ty moje fermentované čaje jsou hlavně plné probiotik a různých mikroprvků.

    Přikrmovat začínám sazenice ve stavu druhého páru pravých listů, ale fakt jen lehounce. Spíše se snažím v nich vybudovat imunitu. Ovšem moje už vysoké a plodící okurky krmím vydatně.
    Myslím, že ta žárovka stačí.

  3. Dobré ráno všem. Za prvé bych rád poděkoval Zdenci za sdělení dodavatele , za druhé musím potvrdit , že okurky Pony pěkně plodí , myslím , že i lépe než minisprint (proto si je Jana pořídila 😂) a za třetí potvrzuji Monice , že v tomto období není lepší příloha než kimchi 😜, proto teď zatím žádné okurky nevysévám 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *