28. listopad 2021

Virová tsunami, která zaplavila moje tělo, pominula přesně po 24 hodinách.  Dle rad Katky jsem nasadila všechny vitamíny a nemaje zinek, provoněla naši domácnost pražená dýňová jádra. Jsem slušný amatérský diagnostik, ale dění v poslední době mi hlava nebere. Téměř všichni v mém okolí se cítí unavení a průběhy běžného nachlazení jsou mnohem obtížnější a trvají mnohem déle. Na oslavu svého znovuzrození jsem upekla můj vyhlášený tažený jablečný závin a tentokrát jsem přidala mák. Je to lahůdka. Obsahuje bílou mouku a nějaký ten cukr. No a co?

Včera u nás začala zima a krásně nasněžilo. Sníh už téměř zmizel, ale alespoň malinko zavlažil suchem letos hodně sužovanou zahradu. Jasně, jasně Mirku, neměla bych si stěžovat, vždyť neustálé tahání konví je přeci děsná zábava 🙂 🙂 Něco málo vody obdržely i moje nádoby bez dna a to plastové kyblíky, bílé i černé nopáky a nakonec ani originální Air-poty toho dna moc nemají. Zbavila jsem je podmisek a postavila na záhon, abych umožnila přístup žížalám. Tyto užitečné tvory pravidelně krmím a potravu jim dávám na substrát. Moje nabízené menu je velmi vybrané a žížaly si je chodí nebo snad plazí vyzvedávat. Po cestě mi krásně kypří půdu a zbytky z kuchyně přeměňují na humus. Občas nakouknu pod vrstvu listí a organické zbytky z povrchu k mojí veliké radosti docela rychle mizí. Tím, že jsem nádoby pečlivě zalévala, nastěhovaly se do nich žížaly velmi ochotně a pozvaly na hostinu všechny příbuzné a kamarádky. Už se těším na jaro a nějakým virem se už nenechám rozhodit.

12 thoughts on “28. listopad 2021”

 1. Ahoj.
  Tyto stavy přicházely vždy v těchto fialových stračkách. Byly chřipkové epidemie, chřipkové prázdniny, dospělí i děti umírali na různé bacilokoky, ale byli léčeni. Kovid chřipku vymýtil. Když zavolám doktorovi, že mám horečku a bolesti, tak mi řekne, abych mu to poslal na mejl, pošle mne na testy, vypíše neschopenku a je jedno, zda jsem pozitivní nebo negativní. V mrazu a dešti si mám vystát frontu na parkovišti u kontejneru, abych se za tři dny dozvěděl výsledek. Pak bez ohledu na něj pak dřepím v karanténě a po jejím ukončení jsem automaticky zdráv. Pokud tedy nezkolabuji a nemusím volat záchranku, protože absencí lékařské prohlídky došlo k neodhalení jiných problémů. Takhle se dnes (ne)léčí po internetu.

  1. Kurňa, ještě si stěžujte, že jste zdravý….bez léčby 😉 A Vy jste Mirku doteď věřil doktorům? No to jste borec (a nebo tam nemáte ty naše :-))) ) Byla jsem nemocná před 15rokama, nedoléčila jsem pořádně chřipku a pak jsem ještě asi 2 měsíce kašlala. Tak jsem šla k doktorům. Různé výtěry, krve, rentgen plic a co myslíte? Nic. Od té doby jsem neměla ani rýmu a jakýkoliv zdravotní problém si léčím: urob si sám 😉 Ono…tady to ani nijak nejde 😉 V okruhu 30km tu neobjevíte normálního doktora.

   1. Taky se snažím vždy vyléčit sama. Ledvinový kámen jsem si ovšem vyoperovat nezvládla a při popáleninách druhého stupně jsem se taky raději svěřila do péče odborníků. V obou případech jsem se dostala do rukou špičkových lékařů a to jak v nemocnici v Uherském Hradišti tak i v Uherském Brodě.

 2. V současné nelehké době jsem ráda, že jsem doktorem pouze věd přírodních a nikoli medicíny. Tito lidé mají můj obrovský obdiv, já bych to asi nedala.

  Snažím se chovat velmi zodpovědně, nikam zbytečně nechodím, jen na poštu a výjimečně do obchodu, vždy mám respirátor a jsem očkovaná. Nestěžuji si, že nemůžu na pivko do hospůdky, i když kamarádi mi chybí. O sebe se nebojím a momentálně mám tu výhodu, že nemusím chodit do práce, docela dlouho jsem byla v první linii a držím palce svým kamarádkám za pokladnou, ať to Vánoční šílenství zvládnou ve zdraví. Já jsem letos Vánoce zrušila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *