7. říjen 2021

Těžké ranní mraky nakonec odpluly, déšť ustal a dokonce vysvitlo sluníčko. Předpovědi už hlásí velice chladná rána a tak není na co čekat a je potřeba uklidit citrusy. Tak jsem dělala reorganizaci ve skleníku. Vyhodila jsem dvě rostliny ještě plodících rajčat Alfons a Jack Pot, které byly v zadním rohu a zabíraly tolik potřebnou plochu. Rajčat už letos bylo dost.  Citrusům jsem se rozhodla co nejvíce prodloužit sezónu právě umístěním ve skleníku. Pokud budou jen mírné mrazy, jsem ochotná rostlinám přitopit. Do poměrně tmavého zimoviště, kde je velmi málo místa, je hodlám stěhovat co nejpozději. Taktéž budu pokračovat na jaře. Co nejdřívější přesun do skleníku s možností přitápění.

Květináče jsou už velmi objemné a tedy i hmotné a ve skleníku minimum místa pro pohyb. Sluníčko prostor slušně vyhřálo a já jsem kompletně propotila oblečení. Zadaný úkol jsem splnila a mám z toho radost. Volného prostoru mi ovšem zůstal tak půlmetr čtvereční, jen na postavení se a kochání. Zalévat budu muset hadicí a jakým způsobem budu sklízet zralé cirtusy a fíky, to zatím netuším.

Stromečky jsou pěkné, koruny husté a plody dozrávají. Hezká je mandarinka Primosole, na které se krásně nalévá a vybarvuje spousta plodů. Mám radost.

3 thoughts on “7. říjen 2021”

  1. Jano, koupila jsem citrus v doporučeném obchodě, teď krásně kvete v nevytápěném skleníku a nevím, co dál… Do zimoviště asi …
    Stejný postup s kanadskou borůvkou v květináči ? Nebo ji mám zapustit do hlíny ve skleníku
    ? Nebo venku? Co myslíš ? Děkuji za odpověď …

  2. Nejprve omluva za pozdní odpověď, byla jsem několik dní v Praze. Já mám zatím citrusy v nevytápěném skleníku, ale pokud se ještě více ochladí, tak jim zatopím. Máš-li možnost světlého a chladného zimoviště, tak tam stromek šoupni. Ono taky záleží, jestli je naroubovaný, ale to asi bude. Já borůvky v nádobách taky uklízím do zimoviště, ale prý to není potřeba. Ale zase mi pak velmi brzy kvetou. Zapuštění do země ve skleníku by se jim asi líbilo hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *