24. říjen 2021

Dnes ráno změnilo manželovo auto zaparkované na dvoře barvu z vínově červené na bílou, taková je na něm námraza. Obloha je jasná a bude slunečný den. To se bude líbit třeba fíkovníkům ve skleníku, jejichž plody pomalinku dozrávají. Chuťově jsou skvělé, příjemně sladké a hodně šťavnaté. Dostatečně zalévám.

Bohužel se mi do skleníku ani zdaleka nevejdou všechny a rozdíl mezi těmi venku a uvnitř je markantní. Příští rok už tomu k moji veliké radosti bude jinak. Práce na zimní zahradě se pohnuly kupředu a plocha 8 x 3m slibuje spoustu prostoru, který by mi mohl na nějakou dobu stačit. Budu mít možnost prodloužit sezónu fíkovníkům, citrusům a vejde se tam i nějaký ten tomel. Rostlinstvo tak nebude soupeřit s rajčaty a paprikami.

Doufám, že se podaří realizovat i zastřešení pro rajčata a na americký fóliovník, který má možnost vykasat bočnice už jsem si taky našla místo. Výrazně se dokonce zkrátily dodací lhůty, které mě letos na jaře od zakoupení tohoto výrobku odradily. Práce pokročily i díky tomu, že už nechodím do zaměstnání a můžu si na práce dohlédnout a být dostatečně otravná, pokud se mi něco nelíbí. Najednou tak budu mít spoustu chráněného prostoru a to na místech, kde by jinak stejně nic nerostlo. Mám taky nějaké nápady, jak zajistit rostlinstvu příjemné  teplo bez vysokých nároků na spotřebu energie. Už se hodně těším.  Teď by se hodil nějaký ten relax v teplých krajích.

 

6 thoughts on “24. říjen 2021”

  1. Je úžasné, že máte tolik prostoru a energie k budování nových hotelů pro exotické rostlinstvo. Prý je fíkovník Hardy Chicago hodně mrazu odolný, kdybys zastřihovala, schovej mi, prosím, větvičku. Přeji krásnou neděli.

  2. Hardy Chicago je pro mě TOP, vydrží skoro všechno a plody jsou veliké, krásné, tmavé a skvěle chutnají. Zastřihovala jsem loni a podařily se dvě krásné rostlinky, které teď zdobí skleník mým kamarádům. Až se k němu dostanu, tak se kouknu, zda nemá nějakou zbytečnou větvičku.

    1. Díky. Protože nemám ten chytrý telefon, objevím nabídku na skupině na řízky vždycky, až když jsou ty nejžádanější odrůdy jako Hardy Chicago a Velkoplodý Trnavský už rozebrané 🙁 . Můžu ti nabídnout Francuesco, Pálava nebo Della Signora.

      1. Tak Trnavský velkoplodý mám taky a to je fakt krasavec, jen mi moc neroste do zelené hmoty. Francuesco i Pálavu mám. Della Signora neznám.

  3. No Jani super, tak přece jen se ti zadaří s krytým prostorem…a tohle vypadá jako super místo. Shodili jste ten muchovník…nebo co tam ještě stínilo?? (už si úplně nevzpomínám, co tam byly všechno za stromy…tady vepředu. Zleva thuje, to vím

  4. Muchovník ještě stojí a je na jihu, takže kapka stínu nebude vadit, vysoké jehličnany jsou od západu a jeden už jsme zlikvidovali. Není to úplný ideál, ale jiná možnost nebyla. Navíc byl na tomto místě stále nepořádek, takže včil bude uklizeno 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *