19. září 2021

Babí léto zřejmě definitivně ukončilo svoje nádherné letošní představení a přesunuli jsme se do podzimu, který začal chladem a vlhkem. Tak je to v naprostém pořádku. Je čas bilancování a mně se už v hlavě rodí odvážné plány na příští rok. Tak nějak mám pocit, že už jsem společnosti odvedla dost a je potřeba se soustředit na sebe a svoje nejbližší okolí. Už se ani nerozhlížím po nějakém zaměstnání. Budu se na plný úvazek věnovat zahradě a velmi odvážně přemýšlím o napsání nějaké knížky. Občas bych mohla napsat článek do časopisu.

Každým rokem mám na konci sezóny sešit plný poznámek, jakých chyb jsem se dopustila při pěstování svých zelenin. Letos mám v kolonce rajčata téměř prázdno. Konečně jsem pěstování rajčat vytunila podle svých představ a za vydatné pomoci přírody, která seslala dokonalé podmínky, se mi podařilo vyhnat do extrému jak výnos rostlin tak chuť plodů. Nejvíce záleží na volbě stanoviště a jen o malinko méně chráněné a slunečné místo je na chuti a produkci velmi poznat. Spousta rostlin na slunečném a ze tří stran chráněném dvoře stále plodí. U cherry odrůd je to zcela běžné, ale ona se snaží i veliká masitá rajčata a indigo odrůdy si doslova libují. Krásný je stále Pascal de Picardie, milé překvapení Mlle Foriers a naprostý nezmar Pink Siberian Tiger. Žasnu nad spoustou plodů F2 generace bulharské Rugby. Sušička jede stále naplno a nová mraznička se pomalu plní sušenými rajčaty. Sušená cherry rajčata jsou ve skleničkách a je to hit sezóny.

Už samozřejmě pokukuji po novinách a opět bych potřebovala přikoupit nějaký ten hektar pozemku. Moje oblíbená ruská firma Partner už představila spoustu novinek a já na jejich hybridy nedám dopustit. Jde o rajčata šlechtěná pro pěstování v nepříznivých podmínkách a pro pěstování ve skleníku, kdy i pod polykarbonátem mají skvělou chuť. Nadchla mě novinka Džur Džur a já se ji samozřejmě pokusím získat do své ruské sbírky.

4 thoughts on “19. září 2021”

  1. Jani, dobře děláš, musíš mít v pořádku svůj malý svět…
    Navrhuji u Tebe něco jako workshop na jaře s týdenním pobytem a ubytováním poblíž, jsem první vážný zájemce!
    Jarní vinice jako bonus!
    Jenom tak vymýšlím… 😉 soukromě

  2. Vidíš, Dáša na to kápnula! Žádné jen tak očumování, zájemci ti tam budou makat! Plet, míchat zeminu, vázat květináče… :-))))) Běž do toho 🙂 (pak je pošleš k nám 😉 )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *