Odat F1

Tento hybrid mě zaujal loni na Slavnostech rajčat v Břeclavi. Firma Moravoseed tam měla stánek a tato rajčátka vypadala impozantně. Já jsem navíc sháněla nějaké oranžové cherry rajčátko, aby moje prodávané vaničky byly pestré.

Rostlinu jsem vysadila do pytle se substrátem Otoč a sázej a jí se v něm hodně líbí. Nechala jsem jí dva výhony a ona je totálně přetížená krásně vybarvenými plody. Na prvních dvou se objevila suchá hniloba květního konce a mě to tak vytočilo, že jsem odrůdu okamžitě zavrhla. Ovšem vina byla na straně mojí. Pytle jsou umístěné na jižní straně před domem a tak vystavené neskutečnému neustálému žáru a tak velmi lehce vysychají, kořeny jsou přehřáté a trucují. Vydatně jsem zvýšila zálivku a kostky se substrátem jsem se pokusila něčím zakrýt před žhavým sluncem. Problémy rázem ustaly, aniž bych použila Wuxal.

Plody jsou krásné, fotogenické a překvapila mě velice slušná chuť. Tato odrůda neměla co se chuti týče nijaké zvláštní reference, ale ono jižní umístění maximálně koncentrovalo látky za chuť zodpovědné a kdyby přibylo ještě o něco málo kyselin, pak by byla chuť skvělá. Všichni, kteří rajčátka ochutnali, byli nadšení. To je moc dobře, protože tento hybrid je díky své vysoké úrodnosti pro kšeft jako dělaný. Nepozoruji žádnou náchylnost ke skvrnitostem ani plísni. Jsem spokojená.

Velikosti plodů vystavovaných firmou Moravoseed jsem ovšem ani zdaleka nedosáhla, ale vím, jak na to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *