28. červenec 2021

Včera večer jsem si ustlala na svém luxusním lehátku v kleci na dvoře. Nespala jsem sama, celou noc se ke mně tulila kočka. Krásně nám k tomu koncertovali cvrčci, kteří si vůbec nezadali se středomořskými cikádami. Bylo to super!

Ovšem pohled na zahradní vegetaci je smutný. Díky suchu je všechno zvadlé či dokonce už uschlé. Nikde žádná svěžest. Včera jsem musela kromě jiného důkladně zalít Asiminu a všechny tomely, stromky už měly hodně svěšené listy. Jen obrovský fíkovník, který vypadal na jaře totálně vymrzlý,  si je schopen pro vodu dojít do hloubky a je krásně zelený. Fíkovníky v nádobách jsou naopak velmi žíznivé. Musím nějakou vodu poskytnou taky krásně rozkvetlé komuli, na jejíž květy se konečně začínají slétat motýli. Je jich ale proti loňsku mnohem méně.

Cherry rajčata hromadně dozrávají a já jsem včera prodala svoji první letošní úrodu. Nedá se nic dělat, jsem přece bez práce a tedy v podstatě sociální případ 🙂 Moje rajčata nejsou ani zdaleka levná, mají bio kvalitu, díky pobytu na prosluněném dvoře a omezené zálivce jsou dokonale vychucená a vložila jsem do jejich vypěstování spoustu své pozitivní energie. Přesto poptávka vysoce převyšuje nabídku. Tyto rajské plody jsem ovšem vyměnila za novou barvu na vlasy a s kadeřnicí jsme se dohodly, že pro změnu půjdu na zrzavo. Už se těším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *