5. květen 2021

Cuketám se pod namulčovanou peřinou daří dobře a já dvojitou netkanou textilii vůbec neoddělávám, jen pro letmou kontrolu, zda mi rostlinky nežerou slimáci a že na tu menší už zaútočili. Tak jsem preventivně do ohrádky nasypala drcené vaječné skořápky.

Tak nádherně zelené jahodníky s tak velikou násadou plodů jsem ještě neměla. Je za to zodpovědná moje zálivka namíchaná jim přímo na míru. Sice jsem se odklonila od svého záměru nehnojit ničím jiným, než svými kvasnými lektvary, ale byl to pokus a úspěšný. Rostliny, které jsem tímto roztokem nezalévala, aby bylo s čím srovnávat, jsou mnohem světlejší, mají méně květů a nejsou tak odolné odolné nízkým teplotám.

Do 250ml nízkotučného mléka jsem šoupla špetku hypermanganu do růžového zabarvení, přidala polévkovou lžíci močoviny a deset kapek jodu. V horké vodě jsem rozpustila 10g boraxu a vše doplnila do 10l konve vodou. Dusík z močoviny způsobil krásnou tmavou barvu listů, bór se podílel na násadě plodů a hypermangan s jódem se postarali o potlačení případných chorob a odolnosti vůči  chladu. Jahodníky v nádobách i na takto ošetřeném záhonku vypadají dokonale.

4 thoughts on “5. květen 2021”

  1. Jsem trochu vykolejená z kombinace chemikálií, ale poku dje to účinné, tak proč ne. Spíš mě není jasné, kam na ty ingredience chodíš…kde se to dá sehnat. Docela bych měla chuť to vyzkoušet – jeden řádek s a druhý bez…Poradíš?

  2. Těch chemikálií se vůbec nemusíš děsit. Močovina je jen dusík, bór je pro rostliny důležitý mikroprvek, hypermangan je neškodný a jód se běžně používá k ošetření ranek. Jodovou tinkturu a hypermangan seženeš v lékárně, močovinu a borax jsem koupila v hobby marketu a použila méně než doporučené množství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *