27. květen 2021

Při ranní obchůzce zahrady dnes bylo něco jinak. Nic nelétá vzduchem a stromy se neohýbají až k zemi. Výjimečně nefouká. Včera to ovšem opět stálo za to.

Po loňském velikém úspěchu mých rajčátek Bibi a Mini jsme se domluvili s firmou SEMO, že zase něco vymyslím. Rozhodla jsem se pro odrůdy Valdo a Datlo a budu je pěstovat v originálních air-pot květináčích. Věřím, že tento rok bude situace příznivá a zástupci mé spřátelené firmy budou moci přijet na letošní druhý ročník výstavy rajčat.

Vysela jsem dvě semínka nádherné odrůdy Pink Siberian Tiger a obě rostliny se chovají úplně stejně, jako jednovaječná dvojčata. Jedna rostlinka bydlí ve skleníku a druhá je zkoušená nechutným počasím venku. Obě vytvořily bohaté první květenství a hlavní výhon tím definitivně ukončil růst. Kdybych nebyla lajdák a poctivě vylámala všechny zálistky, tak bych byla bez úrody. Ponechala jsem tedy oběma výtečníkům dva nové výhony a budu sledovat, co si na mně zase vymyslí.

Moje počasím těžce zkoušené citrusy se navzdory několika omrznutím, neustálému poletování po dvoře a vytrvalým přívalům vody začínají probouzet k životu. Budu jim muset vymyslet nějaký přístřešek, jinak je nemá smysl trápit.

Po dlouhé době přijel domů syn. Je to už třicátník, ale pořád můj chlapeček, kterému na snídani uvařím jako v dětství dobrou ovesnou kaši s nádhernými a chutnými jahodami. Pokud ovšem nevstane až k obědu. To brzké ranní vstávání po mně tedy nezdědil.

3 thoughts on “27. květen 2021”

  1. Krásné fotky Jano, jak a čím spojíš fólii do kruhu? Nemám s tím žádnou zkušenost.
    Ale mám také chlapečka 30letého, jezdí z Prahy asi častěji a vaří si jenom zdravě, u pokladny je schopen probrat mi košík a nevhodné vrátit! Jinak bezva! :))

  2. Tak na toho mého ten tvůj syn asi nemá. Martin si ráno vařil jáhlovou kaší, kterou si osladil glukopurem a já jsem mu tam vecpala mražené maliny. Jahody prý zítra. Zapil to čajem z chryzantémy a zimolezu.

  3. Aha, tak to jsme na tom ještě dobře!
    Chystáš se Jano v nejbližší době do Ostravy? Abychom se neminuly!
    To bude setkání s realitou a také retro … :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *