Nápad

 

Konečně dorazila obrovská role bílé nopové folie a má dokonce nějaké speciální textilní vyztužení. Manžela z ceny málem kleplo, ale moje rajčata tu kvalitu jistě ocení. Všechna svoje luxusní cherry rajčata budu letos pěstovat v takových elegantních bílých nopových květináčích. Mají tu čest zdobit prostor před domem, tak to musí vypadat reprezentativně. Zároveň se jim nebudou přehřívat kořeny.  Moje nápady bývají fakt skvělé 🙂 Jako první dostala prostor se projevit  odrůda Malinová fontána. Jde o nádherný hybrid ruské agrofirmy Poisk. Jsem nadšená !!!  Ovšem spotřeba substrátu je astronomická. Naštěstí mám ještě dostatek kompostu a obrovský balík rašeliny, no ještě kouzelné bio hnojivo.

5 thoughts on “Nápad”

  1. Dobrý den,
    Já jsem do substrátu přimíchala tolik cenných a dlouhodobě pracujících příměsí ( zeolit, dřevěné uhlí), že s jejich recyklací samozřejmě počítám. Ideální je nechat zeminu v nádobách po celou zimu, namulčovat trávou a na jaře je připravená ke smíchání s kompostem a třeba nějakým dlouho se rozpouštějícím hnojivem.
    Nádoby slouží jako minikompostéry a já do nich občas nějaký ten mlsek přidám, kupříkladu zbytky z odšťavňovače nebo namočené staré pečivo. Na jaře je zemina k “sežrání” 🙂

    1. Doufala jsem že tohle napíšete ❤️ Budu se opičit, vlastně jsem s tím už začala. Máme tu hodně jílu a opuky, tak zeminu z pole použít jen tak bez nakrmení nemohou, takže tyhle nádoby jsou skvělé řešení jak se neudřít při rytí ve foliáku. Moc děkuju za odpověď a už se těším na příští sezónu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *