Nápad

 

Konečně dorazila obrovská role bílé nopové folie a má dokonce nějaké speciální textilní vyztužení. Manžela z ceny málem kleplo, ale moje rajčata tu kvalitu jistě ocení. Všechna svoje luxusní cherry rajčata budu letos pěstovat v takových elegantních bílých nopových květináčích. Mají tu čest zdobit prostor před domem, tak to musí vypadat reprezentativně. Zároveň se jim nebudou přehřívat kořeny.  Moje nápady bývají fakt skvělé 🙂 Jako první dostala prostor se projevit  odrůda Malinová fontána. Jde o nádherný hybrid ruské agrofirmy Poisk. Jsem nadšená !!!  Ovšem spotřeba substrátu je astronomická. Naštěstí mám ještě dostatek kompostu a obrovský balík rašeliny, no ještě kouzelné bio hnojivo.

7 thoughts on “Nápad”

  1. Dobrý den,
    Já jsem do substrátu přimíchala tolik cenných a dlouhodobě pracujících příměsí ( zeolit, dřevěné uhlí), že s jejich recyklací samozřejmě počítám. Ideální je nechat zeminu v nádobách po celou zimu, namulčovat trávou a na jaře je připravená ke smíchání s kompostem a třeba nějakým dlouho se rozpouštějícím hnojivem.
    Nádoby slouží jako minikompostéry a já do nich občas nějaký ten mlsek přidám, kupříkladu zbytky z odšťavňovače nebo namočené staré pečivo. Na jaře je zemina k „sežrání“ 🙂

    1. Doufala jsem že tohle napíšete ❤️ Budu se opičit, vlastně jsem s tím už začala. Máme tu hodně jílu a opuky, tak zeminu z pole použít jen tak bez nakrmení nemohou, takže tyhle nádoby jsou skvělé řešení jak se neudřít při rytí ve foliáku. Moc děkuju za odpověď a už se těším na příští sezónu.

  2. Zdravím, jak to dopadlo s přehříváním? Ta nopovka je průsvitná, nepůsobí to spíš naopak jako foliák? Černá se sice zahřívá, ale nepropouští slunce, substrát je tedy vlastně ve stínu, navíc se netvoří uvnitř řasy.

    1. Taky zdravím, jsem spokojená. Srovnávala jsem rostliny v nopech černých a bílých a jednoznačně vyhrává bílá barva. Řasy se tvoří jen v místě, kde je válec v podmisce a stojí tam voda, není jich moc a ničemu to nevadí. Díky textilní vložce ta průsvitnost není nijak tragická a hlavně díky ní drží válce tvar. Sluneční paprsky se od bílé barvy odrážejí, takže přehřívání je za normálních podmínek minimální. Letos jsou ale taková vedra, že se vyžhaví úplně všechno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.